سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزاری دادگاه منافقین را گام رو به جلویی برای مستندسازی اقدامات مجرمانه منافقان دانست و گفت: با برگزاری این دادگاه دست ما در مجامع بین‌المللی برای پیگیری پرونده منافقان باز می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد ابوالفضل عمویی با اشاره به برگزاری اولین دادگاه اعضا و سرکرده گروهک تروریستی منافقین گفت: منافقان نزد افکار عمومی ایران محکوم هستند و هیچ جایگاهی ندارند اما باید جنایات آنها مستند سازی شده و به صورت حقوقی پیگیری شود.

وی ادامه داد: اقدام قوه قضاییه در برگزاری دادگاه رسیدگی به جنایات منافقان گام مهم و رو به جلویی برای مستند سازی و تثبیت محکومیت اقدامات مجرمانه منافقان است و می‌تواند دست ما را در مجامع بین‌المللی برای پیگیری پرونده منافقان باز کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اقدام قوه قضاییه و نهادهای مربوطه جای تقدیر دارد، گفت: امیدواریم با رسیدگی دقیق و متقن حقوقی، این پرونده سریع‌تر به نتیجه برسد و مردم ایران که داغدار جنایات منافقان هستند از مسیر حقوقی هم بتوانند مطالباتشان را برای محکومیت این گروه جنایتکار پیگیری کنند.

عمویی ادامه داد: علاوه بر این یکی از موضوعاتی که باید در مرحله بعدی پیگیری شود مربوط به کشورها و قدرت‌های سیاسی حامی منافقان در اجرای جنایاتشان است این موضوع مهم یکی از مطالبات همیشگی جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با کشورهای حامی جریان منافقین بوده که حمایت‌هایشان از این گروه به معنای حمایت از جنایات آنها است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90881