معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: دستگاه‌های اجرایی روی مشکلات استان‌های محروم تمرکز بیشتری داشته باشند، در غیر این صورت، مجبور خواهیم بود در حاشیه کلانشهرها این مشکلات را با هزینه‌های چند ۱۰ برابری حل و فصل کنیم.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور در آستانه دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری در نشست با ۷۰ بنگاه اقتصادی بزرگ برای سرمایه‌گذاری در این استان شرکت کرد.

در این نشست ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: اتفاقاتی که در غزه رخ می‌دهد نشان از حجم شقاوت و رذالت صهیونیست‌ها دارد که در تفکر بشری نمی‌گنجد از این رو لکه ننگ دیگری در تاریخ برای خود ثبت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دور دوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور با محوریت اقتصادی و عمرانی برگزار می‌شود، تصریح کرد: مباحث عمرانی، توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری باید همزمان با هم به کار گرفته شوند تا استان‌ها به سمت پیشرفت حرکت کنند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ضمن تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی و اقتصادی، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری به عنوان محور چرخ دنده‌های توسعه اگر به صورت صحیح انجام گیرد با رونق تولید، اشتغال و تشویق به آورده‌های اعتباری منجر به حرکت رو به‌جلو می‌شود.

منصوری با اشاره به ظرفیت‌های متعدد گردشگری در استان چهارمحال و بختیاری، بیان کرد: در بخش آب، خاک و کشاورزی ظرفیت‌های خوبی در این استان وجود دارد. علی رغم کاستی‌هایی که استان در بخش صنعت دارد و قطعا باید برطرف شود؛ استان ثروتمند و برخورداری است.

وی با اشاره به اینکه منکر محرومیت‌ها و جاماندگی‌های استان چهار محال و بختیاری نیستیم و این جاماندگی‌ها به معنای عدم فعالیت نیست، اضافه کرد: کارهای بسیاری برای استان صورت گرفته و بخش عظیمی از مسائل حل و فصل شده‌اند لیکن اقدامات فوق قطعا کافی نبوده و توقع ما از مجموعه‌های تاثیرگذار حاضر در این نشست بیش از اینها است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور، اظهار داشت: سفر رئیس‌جمهور محترم را مستمسکی برای سرمایه‌گذاری در استان چهارمحال و بختیاری قرار می‌دهیم، توقعی که از دستگاه‌های اجرایی می‌رود این است که روی استان‌های محروم تمرکز بیشتری داشته باشند به این دلیل که با غفلت در این مسأله، مجبور خواهیم بود در حاشیه کلانشهرها این مشکلات را با هزینه‌های چندده برابری حل و فصل کنیم.

منصوری بر لزوم اشتغالزایی در استان‌ها تاکید کرد و گفت: باید برای افراد در استان‌ها رونق اقتصادی و جاذبه ایجاد کرد تا مردم هر استان از ظرفیت‌های استان خود بهره‌مند شوند و مهاجرت‌های گسترده به بهانه اشتغال‌یابی اتفاق نیافتد.

وی با تاکید بر اینکه این قبیل مسائل با رویکرد اداری کاری از پیش نمی‌برند و حل نخواهند شد، گفت: در این مواقع نیازمند نگاهی مخلصانه با رویکرد حل مسأله هستیم تا اتفاقات مثبت رقم بخورد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری حدود ۱۰ درصد منابع آبی کشور را در اختیار دارد، عنوان کرد: کاستی‌های موجود به شیوه‌های مدیریتی ادوار مختلف باز می‌گردد و مجموعه‌های اقتصادی و بنگاه‌های بزرگ ما باید وارد میدان شوند و کار اساسی صورت گیرد تا خروجی مصوبات این جلسات تبدیل به توافق نامه و قرارداد شود.

وی با اشاره به داوطلبانی که آمادگی همکاری و سرمایه گذاری در پروژه های مختلف را دارند، تاکید کرد: این موضوعات باید به صورت مکتوب به مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور اضافه شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از مسائل مهم چهار محال و بختیاری مربوط به حوزه گردشگری و بوم گردی است، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های اکو توریسم موجود، نمایندگان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری شرکت های گردشگری دولتی و خصوصی می توانند به توسعه این بخش و فعال شدن آن کمک کنند.

وی به پیشنهادات مطرح شده برای حل و فصل مسائل مختلف اشاره کرد و از شرکت های سرمایه گذاری خواست برای پیشبرد مسائل وارد عمل شوند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89323