رئیس سازمان بسیج مستضعفان گفت: باید مراقب بود تا در گام دوم انقلاب اسلامی با محو رژیم صهیونیستی از روی زمین، جهان عاری از ظلم صهیونیست‌ها را شکل داد.

 

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد سردار غلامرضا سلیمانی در سومین اجلاسی مجمع جهانی مستضعفین اظهار کرد: به مسئله فلسطین و مقاومت مردم در غزه می‌توان از زوایای مختلف نگاه کرد. مواجهه جهان غرب یا مواجهه تمدن غربی با کشورهای اسلامی و اسلام مواجهه عجیب و غریبی است. این مواجهه برای ما مسلمانان سوال و ابهام ایجاد کرده است. با بررسی دوره‌های مختلف به خصوص از بعد از دوره رنسانس، غرب به توانایی‌های کارشناسی و علمی دست یافت در حالی که این دستاورد غرب با ترجمه منابع علمی کشورهای شرقی حاصل شد با این حال وقتی غرب به علم دست یافت و قدرت جدیدی تولید کرد، از این دستاورد برای حمله و تسخیر سرزمین‌های اسلامی و نابودی اسلام و مسلمانان استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: علت این رفتار غرب با مسلمانان، یهودیان صهیونیست بود و البته مسیحیان صهیونیست مقدمه شکل‌گیری یهودیان صهیونیست و شکل‌گیری مکاتب پس از دوره رنسانس بودند. یهودیان با برنامه و مر و فریب بر علیه اسلام و مسلمانان تاختند. مسجد الاقصی و بیت المقدس را در تهاجم‌هایشان علیه مسلمانان اشغال کردند. اولین ارتش صهیونیست‌ها برای اشغال بیت المقدس یک میلیون سرباز داشت. آنان همان زمان هم میلیونها زن و کودک را در طی ۲۷۰ سال قتل عام کردند.

وی ادامه داد: در قرارداد بالفور اعلام شد کشورهای عربی توانایی اداره کشورهای‌شان را ندارند و جامعه ملل باید برای آن‌ها تعیین تکلیف کند و این‌گونه بود که انگلیس به عنوان قیم و سرپرست، سرزمین فلسطین و بخش وسیعی از کشورهای عربی را طبق آن چیزی که صهیونیست‌ها طلب کردند، شکل دادند. در ابتدای کار ۵ درصد مردم فلسطین صهیونیست بودند اما با برنامه‌ها و فراخوانهایی که انگلیسی‌ها برای مهاجرت یهودیان به سرزمین‌های اشغالی ترتیب دادند به تدریج جمعیت یهودیان سرزمین‌های اشغالی را افزایش دادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به خرید خانه‌های فلسطینیان در چهارچوب قرارداد بالفور توسط مسیحیان یهودی افزود: یهودی‌ها با دروغ و تزویر خانه‌های فلسطینیان را خریدند و در اختیار صهیونیست‌ها قرار دادند و به این ترتیب دولت یهود پس از جنگ جهانی با حمایت انگلیس و آمریکا در سال ۱۹۴۸ شکل گرفت.

وی با تاکید بر این‌که «انقلاب اسلامی ایران سرآغاز فصل جدیدی از شکل گیری مقاومت مسلمانان در برابر رژیم اشغالگر قدس بود» در بخش دیگری از سخنانش همراهی افکار عمومی کشورهای غربی با مردم مظلوم فلسطین را مورد اشاره قرار داد و افزود: هزاران نفر از مردم آمریکا و کشورهای غربی در بطن دنیای غرب به خیابان‌ها و میدان‌های شهرهای مهم این کشورها آمدند و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند. این یعنی پیروزی خونهای مردم فلسطین بر ظلم رژیم صهیونیستی.

وی با نکوهش حمایت آمریکا، انگلیس، آلمان و سایر کشورهای غربی در حمایت از وتو قطعنامه‌های بین‌المللی گفت: کشورهای غربی با تحریک و حمایت صهیونیست‌ها کلیه قطعنامه‌های سازمان ملل را که به نفع مردم غزه صادر می‌شود را به نفع رژیم صهیونیستی وتو می‌کنند. صهیونیست‌ها پشت حمله به ایران، افغانستان، عراق و سایر کشورهای اسلامی قرار داشته است.

سلیمانی با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین و واکنش مردم اوکراین، گفت: طبق آمار مقامات اوکراینی ۲۷ میلیون نفر از مردم این کشور به لهستان یا سایر کشورهای بلوک شرق مهاجرت کرده اند حتی جوان‌های اوکراینی برای فرار از خدمت در جنگ، رشوه می‌دهند. آیا این وضعیت در اوکراین قابل مقایسه با مقاومت جانانه مردم غزه هست؟

وی مقاومت را یک جریان جهادی برآمده از اعتقادات مسلمانان توام با مظلومیت تاریخی دانست و افزود: راهبرد غلبه خون بر شمشیر همانطور که موجب پیروزی اباعبدالله الحسین در عاشورا شد، به عنوان یک جریان برای آزادی بشریت پیش روی مظلومان عالم قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: باید مراقب بود تا در گام دوم انقلاب اسلامی با محو رژیم صهیونیستی از روی زمین، جهان عاری از ظلم صهیونیست‌ها را شکل داد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89288