امیر سرلشکر موسوی در جمع راهپیمایان روز قدس در اصفهان با بیان اینکه روز قدس نشانگر اهمیت مسئله فلسطین در جهان اسلام است، گفت: امروز معلوم شده است که تنها راه علاج زخم های فلسطین، قطع غده سرطانی رژیم صهیونیستی است و این راهکار کاملا امکان پذیر و در دسترس است.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) در جمع راهپیمایان روز قدس در اصفهان گفت: خداوند بزرگ را برای توفیق حضور در این روز بزرگ و در جمع مردم متدین و انقلابی این خطه‌ی ایمان، علم، جهاد، هنر و تمدن، شاکر و سپاسگزارم.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه مردم اصفهان در بسیاری از عرصه‌ها سرآمد و الگو هستند، تصریح کرد: در میدان جهاد، اصفهان مشحون از فداکاری است؛ فرشتگان الهی، آزادگان و مجاهدان عالم به ایثار این مردم مباهات می‌کنند، به‌خصوص آن زمان که در یک روز، از یک سو ۸۰۰ ستاره نورانی شهید را تشییع کردند و آن سو تر هزاران پیر و جوان رفتند تا جای آنها را در جبهه ها پر کنند.
امیر سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه اصفهان دیار مردانی است که عظمت به آنها تعظیم می‌کند، گفت: همرزم عزیزما، شهید با اخلاص و کم‌نظیر سردار محمدرضا زاهدی مردی از این قبیله نور بود که بیش از ۴۰ سال به دنبال شهادت در کوه و بیابان می‌دوید و آرمان بلندش آزادی قدس شریف و پیروزی امت اسلامی بود.
وی ادامه داد: شهید زاهدی، شهید الاقصی و شهید فلسطین است و تقدیر زیبایش اینگونه رقم خورد که در روز شهادت اول مظلوم عالم، شهد شهادت را بنوشد و در روز قدس بر دستان امت اسلام تشییع شود؛ مبارک باد بر تو برادر عزیز خلعت شهادت و تسلیت بر همه ما بازماندگان و مردم اصفهان و خانواده معظم این شهید عزیز.
فرمانده کل ارتش در ادامه با اشاره به اینکه روز قدس یادگار ماندگار بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) است که نشان دهنده عمق راهبردی اندیشه‌ای ایشان نسبت به مسائل جهان اسلام است، اظهار داشت: روز قدس نشانگر اهمیت مسئله فلسطین در جهان اسلام است.
امیر سرلشکر موسوی افزود: مسئله فلسطین منحصر به اشغال یک سرزمین نیست، بلکه قضیه فلسطین نماد شرارت و توطئه جبهه کفر و استکبار علیه اسلام است و حضرت امام (ره) با هوشیاری و بصیرت، این توطئه را درک کرده بود و برای اینکه جهان اسلام را متوجه اهمیت قضیه فلسطین و حمایت از آن کنند، روز قدس را تعیین و اعلام کردند.
وی با بیان اینکه روز قدس، روز وحدت جهان اسلام و همه آزادگان و آزادیخواهان جهان است، تاکید کرد: روز قدس، روز اعلام فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام است؛ روز قدس، روز «کونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً» وصیت حضرت امیرالمومنین است و امروز چه مظلومی بالاتر از غزه و فلسطن و چه ظالم و ستمگری خبیث تر از رژیم کودک‌کش صهیونیستی است؛ بنابراین روز قدس، روز درود و سلام بر فلسطین و روز نفرت و لعنت بر صهیونیزم است.
فرمانده کل ارتش، حضور گسترده مردم در کشورها و شهرهای مختلف جهان در راهپیمایی روز قدس را نشانگر حقانیت مردم مظلوم فلسطین در برابر ظلم طولانی نظام سلطه و صهیونیسم جهانی دانست و عنوان کرد: هفتاد و پنج سال از توطئه شوم و شیطانی دولت‌های استعماری به‌ویژه دولت انگلیس، علیه مسلمانان و ملت مظلوم فلسطین در جعل رژیم صهیونیستی در منطقه می‌گذرد و در این دوران طولانی، جنایات بسیار زیادی از سوی صهیونیست ها نسبت به مردم بی‌گناه و بی دفاع فلسطین رقم خورده است.
امیر سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: بیش از هفت دهه است که یک ملت مظلوم از حق تعیین سرنوشت و حقوق اولیه خود محروم شده است؛ در طول هفت دهه گذشته، تجاوز، اشغال شهرها و روستاهای فلسطینی، غصب زمین ها و خانه های فلسطینیان، کشتن ساکنان بومی، زندانی کردن تعداد زیادی از مردم فلسطین و نقض حقوق اولیه انسانی، به صورت مداوم و روزانه و البته آشکار و علنی ادامه داشته است.
وی افزود: در پاسخ به همین ظلم و تجاوز هفتاد و پنج ساله و به‌ویژه تجاوزات سال های اخیر، در ۱۵ مهر سال گذشته نیروهای مقاومت فلسطین اقدام به طرح‌ریزی و اجرای عملیات بزرگ طوفان الاقصی کرده و ضربات مهمی را به رژیم صهیونیستی وارد کردند.
امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی آنچنان ضربه‌ای به ساختار امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و سیاسی صهیونیست ها وارد ساخت که عملا قادر به مدیریت صحنه جنگ نبودند، گفت: به دلیل همین ضربات سهمگین، مقامات جنایتکار آمریکا وارد صحنه شدند و علاوه بر حمایت های سیاسی، تبلیغاتی و روانی از رژیم صهیونیستی، عملا مدیریت صحنه جنگ را بر عهده گرفتند و با ارسال حجم عظیم تجهیزات نظامی، تلاش کردند تعادل از دست رفته رژیم صهیونیستی را بازگردانند.
فرمانده کل ارتش، تلاش ها برای ترمیم چهره رژیم صهیونیستی را خیالی باطل دانست و افزود: در طول شش ماه جنگ، اثبات شد آسیبی که به رژیم صهیونیستی وارد شده «ترمیم ناپذیر» است و در نتیجه این عملیات و مقاومت های بی‌نظیر ملت مظلوم و مقتدر فلسطین، جهان، به جهان قبل از عملیات طوفان الاقصی و بعد از آن تقسیم شده است.
وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی با هدف جبران شکست مفتضحانه در عملیات طوفان الاقصی، بدون رعایت اصول انسانی و معاهدات بین‌المللی، دست به جنایات گسترده علیه مردم مظلوم، بی گناه و بی دفاع غزه زده است، گفت: رژیم صهیونیستی با نادیده گرفتن حقوق بین‌الملل، جرایم زیادی از جمله نسل‌کشی، جنایت علیه بشریت و نقض آشکار حقوق زنان و کودکان را مرتکب شده است.
امیر سرلشکر موسوی ادامه داد: حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه مساجد، کلیساها، مدارس و بیمارستان ها، از یک سو نشان دهنده خوی وحشیگری این رژیم است و از سوی دیگر نمایانگر استیصال رژیم جعلی اسرائیل در برابر بحران ها و چالش های بزرگ داخلی و خارجی است.
فرمانده کل ارتش، بزرگ ترین هدف عملیات طوفان الاقصی را ممانعت از فراموشی مسئله فلسطین و تبدیل دوباره آن به مسئله اول جهان اسلام دانست و اظهار داشت: امروز نه تنها این هدف محقق شده، بلکه مسئله غزه و جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی مسئله اولِ نه فقط مسلمانان، بلکه مسئله ای جهانی شده است.
وی در ادامه با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: حمله به مراکز دیپلماتیک و ترور دیپلمات ها و مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران، نشان می دهد رژیم صهیونیستی در ادامه نبرد و اداره یک جنگ فرسایشی مستاصل و ناکام مانده است.
فرمانده کل ارتش گفت: حمله تروریستی اخیر یک اقدام انفعالی و نشان دهنده شکست، ضعف و ترس شدید ارتش صهیونیستی در برابر مقاومت در میدان نبرد است و این حمله واکنشی به ناکامی ها به منظور تحت‌الشعاع قرار دادن جنایات گسترده رژیم صهیونیستی انجام شده است تا به کمک فعالیت های امپراتوری رسانه های شیطانی غرب، اخبار جنایات شنیع صهیونیست ها در غزه و بیمارستان شفا به گوش جهان نرسد و توجه جهانیان به موضوع دیگری جز غزه و فلسطین منحرف شود.
امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه تمام تلاش رژیم صهیونیستی این است که مسئله بزرگ تری بیافریند تا مسئله فلسطین و غزه را تحت‌الشعاع قرار دهد و موضوع فلسطین را به موضوعی فرعی تبدیل کند، خاطرنشان کرد: شکست رژیم صهیونیستی در جنگ غزه کاملا آشکار شده است؛ زیرا با گذشت شش ماه از جنگ، این رژیم نتوانسته به هیچ یک از اهداف اعلامی خود مبنی بر نابودی حماس و آزادسازی اسرا دست پیدا کند.
وی تصریح کرد: آنهایی که شش روزه ارتش های سه کشور عربی را شکست دادند و اراضی بسیاری را به اشغال خود درآوردند، اکنون شش ماه است که شکست خورده و در باتلاق مانده اند که این قدرت مقاومت برآمده از انقلاب اسلامی است.
امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه ماهیت پلید و ضد انسانی رژیم کودک‌کش صهیونیستی امروز بیش از هر زمان دیگری نزد جهانیان آشکار شده است، گفت: اعتراضات و راهپیمایی های گسترده در نقاط مختلف جهان، نشانگر چهره شیطانی و هویت نژادپرستانه متجاوز رژیم صهیونیستی است.
فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه امروز دیگر همه دنیا فهمیده‌اند که حق کجا و باطل کجا است، بیان کرد: امروز همه فهمیده‌اند، به‌جز آنهایی که تلاش می کنند خود را به نفهمی بزنند و این دستاورد با هزینه بسیار سنگین بیش از ۳۰ هزار شهید به دست آمده است.
وی ادامه داد: پرچمداران حق، از این دستاورد باید حفاظت کنند و فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل هرگز نباید از جوش و خروش بیفتد و فریاد زنده باد فلسطین و زنده باد غزه و زنده باد مقاومت در عالم فراگیر باشد.
امیر سرلشکر موسوی  در ادامه با بیان اینکه در این جنایات عملکرد و چهره واقعی دولت های غربی که با ادعاهای حقوق بشری، آزادی و دموکراسی گوش جهانیان را پر کرده‌اند، اظهار داشت: دولت های غربی با این حربه ها به مقابله با دولت ها و نظام های مستقل می پردازند و برای همگان آشکار شده و دیگر هیچکس شعارهای حقوق بشری آنان را باور نمی کند.
فرمانده کل ارتش، جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را آزمون بزرگی برای مجامع بین‌المللی دانست و افزود: ناتوانی سازمان های بین‎المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل در تصویب و اجرای قطعنامه های بازدارنده، برای همگان روشن شده است.
امیر سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه امروز تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی، بیش از گذشته اهمیت و ضرورت تقویت جبهه مقاومت را نمایان ساخته است، خاطرنشان کرد: رویدادهای اخیر نشان داد رژیم صهیونیستی به هیچ اصلی از اصول اخلاقی و بین‌المللی پایبند نبوده و نیست؛ به همین دلیل تنها راه نجات فلسطین و رهایی منطقه از خط صهیونیسم، مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی و نابودی این رژیم است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران موفق به تشکیل الگوی مقاومت فراگیر و گسترش فرهنگ مقاومت در منطقه شده است، گفت: همان‌گونه که رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) فرمودند امروز مقاومت در منطقه غرب آسیا، مسئله اساسی است که دنیا را به خودش متوجه کرده است.
امیر سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه در تحولات اخیر فقط بخشی از توانمندی های جبهه مقاومت نمایان شده است، تصریح کرد: توانمندی جبهه مقاومت بیش از آنکه در قدرت نظامی نمایان شده باشد، در عزم و اراده ملل مسلمان در آزادسازی فلسطین، صبر و مقاومت ملت فلسطین و انگیزه برای شکست غاصبان سرزمین فلسطین تجلی پیدا کرده است.
فرمانده کل ارتش گفت: امروز رژیم صهیونیستی در بدترین وضعیت خود در ۷۵ سال اخیر قرار دارد، شکنندگی از درون و فشار از بیرون او را در استیصال کامل قرار داده است و چنگ اندازی های گاه و بیگاه به این سو و آن سو ناشی از درماندگی و تلاش مذبوحانه ای است برای بازیابی هیمنه از دست رفته‌ای که هرگز ترمیم نخواهد شد.
وی با بیان اینکه امروز پرتوهای الهام بخش انقلاب اسلامی تاثیرات خود را نشان داده است و ملل محروم و مستضعف منطقه بیدار شده اند، عنوان کرد: امروز دیگر جایی برای حضور و نقش آفرینی آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه وجود ندارد.
امیر سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: سران صهیونیست ها که در پایان قرن نوزدهم مرتکب اشتباه راهبردی در انتخاب سرزمین فلسطین و طراحی توطئه شیطانی برای اشغال این سرزمین شدند، امروز باید فکر دیگری بکنند؛ زیرا نسل امروز فلسطین ظلم پذیر نیست و تجاوز و اشغال را تحمل نمی کند.
وی با بیان اینکه نسل امروز فلسطین مقاومت تا پیروزی را انتخاب کرده است، گفت: به اذن الهی و براساس آموزه های قرآنی تا ابد وارثان و صاحبان فلسطین خواهند بود.
فرمانده کل ارتش با اشاره به رنج های مردم مظلوم غزه افزود: گرچه امروز رنج و آسیب های زیادی بر مردم مظلوم غزه وارد شده، زنان و کودکان زیادی به شهادت رسیده اند و مردم در سخت ترین شرایط قرار دارند، اما قطعا خون شهدا ثمرات و برکات زیادی داشته است.
امیر سرلشکر موسوی تاکید کرد: تقویت تفکر ایستادگی و امید به جبهه مقاومت در برابر رژیم سفاک صهیونیستی راهگشا است و نوید نابودی غاصبان و متجاوزان را به همراه دارد. امروز معلوم شده است که تنها راه علاج زخم های فلسطین، قطع غده سرطانی رژیم صهیونیستی است و این راهکار کاملا امکان پذیر و در دسترس است.
وی در پایان با تاکید بر اینکه نگاه به تاریخ نشان می دهد که آغوش فلسطین در برابر آسمان باز و این سرزمین مهد ادیان الهی بوده است، گفت: این خطه از جهان اسلام در دهه های اخیر غرق در آتش و خون بوده، اما شجاعانه راه مقاومت و ایستادگی را برگزیده و قطعا در این مسیر عزتمندانه، پیروز و قدس شریف آزاد خواهد شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=94072