رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی مبنی بر لزوم توجه به وضعیت آب سیستان و بلوچستان گفت: در یکی از جلسات مجلس مساله مربوط به رسیدگی به آب زابل را در دستور خواهیم گذاشت.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد حبیب الله دهمرده در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: لازم است همسان سازی حقوق بازنشستگان و عملیاتی شدن دستورات رئیس مجلس و رئیس جمهور در خصوص مشکلات استان سیستان و بلوچستان پیگیری شود چون متاسفانه وزرا اراده ای برای اجرایی و عملیاتی کردن دستورات رئیس جمهور و رئیس مجلس ندارند.

نماینده زابل با تاکید بر لزوم اجرای مصوبات گفت: متاسفانه در زمینه آب و مسائل مختلف برای سیستان اقداماتی صورت نگرفته و مردم در حال کوچ کردن هستند؛ روسای مجلس و جمهور دستور می دهند اما وزرا اجرا نمی کنند.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: بحث مربوط به آب از مشکلات جدی کشور و منطقه است. ما تمام تلاش خود را انجام داده و دولت نیز پیگیری های لازم را می‌کند؛ در یکی از جلسات مجلس براساس ماده ۱۰۷ آئین نامه داخلی مساله مربوط به رسیدگی به آب زابل را در دستور خواهیم گذاشت.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82527