خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (سه‌شنبه) گزارش کرد، ماهواره این کشور که به تازگی در مدار قرار گرفته تصاویری از چندین تاسیسات نظامی آمریکا از جمله پنتاگون و یک پایگاه دریایی در نورفولک و همچنین کاخ سفید گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی همچنین تصاویری ماهواره‌ای از پایگاه نیروی هوایی “اندرسون” در جزیره گوآم واقع در اقیانوس آرام، یک فرودگاه در ویرجینیا و کشتی سازی “نیوپورت نیوز” دریافت کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین گزارش کرد، ماهواره Malligyong-۱ کره شمالی همچنین تصاویری از چهار ناو آمریکایی و یک ناو انگلیسی که در پایگاه دریایی نورفولک پهلو گرفته‌اند را نیز ارسال کرده است.

خبرگزاری KCNA کره شمالی در ادامه گزارش کرده که ماهواره مذکور تصاویری از رم، ایتالیا را نیز برای پایگاه زمینی خود ارسال کرده است.

اخیرا کره شمالی اعلام کرد که به صورت موفقیت آمیزی ماهواره مذکور را پرتاب کرده و در مدار قرار داده است. همچنین گفته قصد دارد تا چند ماهواره دیگر را نیز در بازه زمانی کوتاه مدتی پرتاب کند.

امروز همچنین یکی از سخنگوهای پنتاگون اعلام کرد، پنتاگون نمی‌تواند صحت این ادعاهای کره شمالی را درباره تصاویر گرفته شده از ماهواره مذکور تایید کند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90019