وزارت امور خارجه چین حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری سفارت ایران در دمشق را محکوم کرده و بر حفظ امنیت اماکن دیپلماتیک و احترام به تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد در پی حمله هوایی روز گذشته رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری سفارت ایران در دمشق، دولت چین، امروز(سه‌شنبه) گفت که حملات هوایی رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و گفت که با هر گونه اقدامی که منجر به گسترش تنش‌ها شود، مخالف است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این باره گفت: «چین این حمله را محکوم می‌کند. امنیت اماکن دیپلماتیک نباید مختل گردد و باید به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشته شود».

دیروز دوشنبه، رژیم صهیونیستی ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق را مورد حمله هوایی قرار داد.

در این حمله بخشی از ساختمان کنسولی سفارت ایران و اقامتگاه سفیر هدف قرار گرفت.

در جریان این حمله هوایی هفت نفر از جمله سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سردار سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی به شهادت رسیدند.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران در پی حمله دیروز، در گفت‌وگویی تلفنی با همتای سوری خود گفت: نتانیاهو به‌دلیل شکست‌های پی‌درپی رژیم اسرائیل در غزه و دست نیافتن به اهداف جاه‌طلبانه صهیونیست‌ها، تعادل روانی خود را کاملا از دست داده است».

وزیر خارجه ایران حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را عبور از همه تعهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی دانست و مسئولیت عواقب این اقدام را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و بر ضرورت واکنش جدی جامعه جهانی نسبت به این گونه اقدامات جنایتکارانه تاکید کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93918