معاون اول رئیس جمهور مشارکت دادن مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی را گامی مهم و موثر در پیشبرد هرچه بهتر امور برشمرد و گفت: همانطور که در بخش های مختلف، با حضور مردم، کارها بهتر جلو رفته است، هدف دولت، مردمی سازی برگزاری مراسم اربعین است و مدیریت و اجرای برنامه های اربعین با اتکاء بر ظرفیت های مردمی و گروههای جهادی می تواند مسائل و مشکلات را به حداقل رسانده و زمینه برگزاری هرچه بهتر این مراسم را فراهم کند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  محمد مخبر ظهر امروز (پنجشنبه) در جلسه با فعالین مردمی مراسم اربعین با بیان اینکه برگزاری مراسم اربعین از جهات گوناگون مذهبی، سیاسی و بین المللی دارای اهمیت فراوان است، اظهار داشت: باید هم به لحاظ سخت‌افزاری و زیرساخت و هم به لحاظ نرم افزاری به بالاترین سطح آمادگی و هماهنگی برسیم تا این مراسم معنوی با حداقل مشکلات و به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی تصریح کرد: مراسم اربعین امسال در شرایطی برگزار خواهد شد که از نظر آب و هوا با گرمای شدیدتری نسبت به سال گذشته مواجه خواهیم بود و بر اساس پیش بینی ها جمعیت بیشتری از زوار نسبت به سال قبل در این مراسم شرکت خواهند کرد و این امر ایجاب می کند که از هم اکنون برنامه ریزی دقیق و منسجمی برای برگزاری مناسب این مراسم داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم سازماندهی امکانات مناسب هم در پایانه های مرزی کشور و هم در خاک عراق، گفت: باید تلاش کنیم با اتکاء بر دانش و تجارب سالهای گذشته، مشکلات و مسائل به حداقل ممکن کاهش یافته و کاستی ها اصلاح شود.

معاون اول رییس جمهور تشکیل ستاد دائمی اربعین را پیشنهادی مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: اگر ستاد دائمی اربعین تشکیل شود، ساماندهی مسائل و برنامه ریزی ها با تمرکز بیشتری انجام می شود و پیگیری مسائل به صورت مستمر در طول سال دنبال خواهد شد.

مخبر از فعالین مردمی مراسم اربعین خواست تا جلسه آتی ظرفیت های خود را برای مشارکت فعالین مردمی و گروههای جهادی احصاء کنند تا نسبت به نحوه و میزان مشارکت فعالین مردمی در اجرای برنامه ها و برگزاری مراسم اربعین تصمیم گیری شود.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین پناهیان نیز با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی در برگزاری مراسم اربعین گفت: دولت و نهادهای حاکمیتی باید نقش حمایتی و تسهیل گری داشته باشند و اجرای برنامه ها را به مردم و گروههای جهادی بسپارند.

در این جلسه هر یک از فعالین مردمی مراسم اربعین گزارشی از مسائل و مشکلات سالهای گذشته ارائه و پیشنهاداتی در جهت رفع کاستی و مسائل موجود مطرح کردند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=80841