اولین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی در دولت سیزدهم بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) به ریاست معاون اول رئیس ‌جمهور برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد محمد مخبر در این جلسه با تأکید بر اینکه سلامت و ایمنی مردم به هیچ وجه قابل معامله نیست، گفت: اگرچه پشتیبانی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی موضوعی پذیرفته شده است، اما تولیدات آنها نباید به هیچ عنوان منجر به آسیب به سلامت و ایمنی مردم شود.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی این شورا حفاظت از سلامت و جان مردم است، افزود: انتظار از شورای ملی ایمنی زیستی این است که ساز و کارهایی تدوین کند تا از هر گونه آسیب به سلامت مردم جلوگیری شود.
وی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده در جلسه برای اصلاح و بروزرسانی قانون ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۸، گفت: لازم است کارگروهی در این خصوص تشکیل شود و به دقت موضوعات مرتبط با اصلاح قانون ایمنی زیستی و همچنین موضوع الحاق یا عدم الحاق به پروتکل های بین المللی مورد بررسی قرار داده و در جلسه آتی برای تصمیم‌گیری نهایی ارائه دهند.
مخبر تصریح کرد: در تدوین دستورالعمل‌ها، آیین نامه‌ها و مقررات باید به نحوی عمل شود که سلامت و ایمنی مردم تثبیت شود.
در این جلسه که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، دو نماینده مجلس عضو شورا و معاونین سایر دستگاه‌های مرتبط نیز حضور داشتند، گزارشی از سابقه تشکیل شورای ملی ایمنی زیستی و همچنین قوانین و مقررات مربوط ارائه و تصمیماتی درخصوص اعضای جدید شورا و رئیس دبیرخانه اتخاذ شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91104