وزیر کار و رفاه اجتماعی استقبال از کالابرگ الکترونیکی را خصوصاً در دهک‌های پایین بالای ۹۰ درصد توصیف کرد که پیش بینی می‌شود در مرحله سوم این طرح به حدود ۹۵ درصد برسد.

به گزارش گروه اقتصادی عصر قانون صولت مرتضوی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درباره تداوم طرح ویژه کالابرگ الکترونیکی نیاز به تصمیم مجدد است و تاکنون تصمیم جدیدی وجود ندارد.

وی افزود: استقبال خوبی از کالابرگ الکترونیکی، خصوصاً دهک‌های پایین صورت گرفته که بالای ۹۰ درصد است و در مرحله سوم این طرح نیز پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۹۵ درصد استفاده شود.

مرتضوی یادآور شد: موانع و مشکلات این طرح رفع شده و مردم استقبال مناسبی داشتند و کسبه هم تلاش کردند در کمترین زمان، نیازهای عمومی را پاسخ دهند.

وزیر کار در پاسخ به پرسشی درباره تعطیلی پنجشنبه و اجرای آن بر مشمولان قانون کار و بخش خصوصی، اظهار کرد: این مسئله نیاز به قانون دارد، هرچه قانونگذار تصویب کند لازم الاجرا است. در واقع هرچه که مجلس تصویب کند و ابلاغ شود ما حتما اجرا خواهیم کرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت لایحه واگذاری تعیین نرخ دستمزد کارگران به مجلس، گفت: لایحه واگذاری تعیین دستمزد در حوزه کارشناسی وزارتخانه در حال بررسی است، در بخش کارشناسی وزارتخانه است که بعد باید به دولت ارسال شود و در صورت تصویب در دولت به مجلس ارسال خواهد شد.

مرتضوی در پاسخ به پرسشی درباره برخی شنیده‌ها از تعدیل نیرو در شهرک‌های صنعتی تصریح کرد: من گزارشی از تعدیل نیرو ندارم، شما اگر گزارشی دارید مکتوب به ما بدهید حتما بررسی و در جلسه آینده نتیجه را اعلام می‌کنم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=94585