فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بر اینکه اصفهان، استانی با سردارانی بزرگ است که تاریخ ایران و اسلام هرگز رخسار فداکارانه آنها را از یاد نخواهد برد، گفت:

سردار سرلشکر حسین سلامی، پنجشنبه (۲۵ آبان‌ماه) در مراسم سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان که در گلزار شهدای این شهر برگزار شد، با اشاره به نقش مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: هر سرزمینی و هر قومی و مردمان هر دیاری با عناصر مشخص و برجسته‌ای شناخته می‌شوند. هر سرزمین دارای یک شخصیت خاص است. اصفهان حقیقتاً نماد نصف جهان و همیشه مترادف شکوه و همزاد عظمت‌ است که دارای تاریخ درخشانی در عصرهای متعلق به اسلام‌ و در تاریخ تمدن ایران زمین است و نشانه درخشانی هم در گذشته و هم در زمان حال است.

او تأکید کرد: این سرزمین مهد رویش شکوفه‌های فقاهت، سرزمین عالمان بزرگ و دانشمندان جاودان با آوازه‌های جهانی، سرزمین هنری فراتر از مرزهای ایران  که جهان را مبهوت جلوه‌های بی‌نظیر خود ساخته، سرزمین صنعت و سرزمین مردانی با فرهنگ پیشتاز در مجموعه ایران بزرگ و سیاره زمین است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه اصفهان، استانی با سردارانی بزرگ است که تاریخ ایران و اسلام هرگز رخسار فداکارانه آنها را از یاد نخواهد برد، تصریح کرد: استان اصفهان دارای شهیدانی همانند حاج احمد کاظمی، حاج حسین خرازی، حاج ابراهیم همت، حجت‌الاسلام مصطفی ردانی‌پور، شهید شهبازی و کهکشانی پر از ستاره روی زمین است، و به واسطه شهیدانش اهل آسمان بهتر از اهل زمین این دیار را می‌شناسند و این گلستان شهدا نشانه این ادعا است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: روز ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ جلوه بی‌همتا و یک استثنا برای استان اصفهان ساخت، و اگر کسی از آسمان به زمین می‌نگریست راهی همانند راه شیری از شهدایی می‌دید که بر دستان مردم تشییع می‌شود. اصفهان در آن روز توصیف واژه‌هایی بود که ایمان و معرفت با آن تعریف می‌شد و در واقع اصفهان، ایثار، وفاداری، شهادت‌طلبی، ولایت‌مداری، وطن دوستی، ایمان، عشق الهی، را با اجسام مطهری که از نماز ظهر تا نماز مغرب و عشا روی دست‌های دریای بیکران انسان‌ها تشییع شد، تفسیر کرد و این سیمای معنوی، یک تاریخ بزرگ برای اسلام، ایران، استان اصفهان و شهر اصفهان ساخت.

او با بیان اینکه امروز این فضا سرشار از مردمانی است که بعد از ۴۱ سال آمده‌اند تا آن حماسه و یوم‌الله را گرامی بدارند، اظهار کرد: این حضور به واسطه آن است که مردم نشان دادند برای دفاع از دین خدا حتی اگر جوانان قطعه قطعه شوند از یاری دین خدا فروگذاری نمی‌کنند و لذا همان روز مردم اصفهان صف بستند و به میدان رفته تا جبهه‌ها خالی نماند.

سلامی ادامه داد: عاشورا زینت جدیدی به شخصیت این مردمان می‌بخشید، گویا عاشورا دوباره تکرار می‌شود و از خود معنا و عشق می‌آفرید و اصفهان به واسطه ۲۳ هزار شهید که تمام کوچه‌های آن مزین به شهدا است، سرافراز است. شهدا ایران را سربلند کردند و به اسلام حیات و جاودانگی بخشیدند و اجازه تحقیر یک ملت را در برابر یک جهان دشمن ندادند، چون شهدا به هم پیوسته بودند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تصریح کرد که همه دنیا مصمم و جدی آمده بودند و تمام دشمنانِ آن دوران با هم متحد شده بودند تا ایران را بشکنند چون می‌دانستند اگر امکان تداوم این انقلاب فراهم شود، استکبار جهانی آرامش نخواهد داشت و نمی‌تواند بر سرنوشت مسلمانان چیره شود و نمی‌تواند مجد و عظمت را زیر سایه خود دفن کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه استکبار می‌داند همزیستی با اسلام معما ندارد چون اسلام از جنین نور است و وقتی طلوع کند تیرگی باید محو شود، گفت: نبرد نور و ظلمات همواره با غلبه نور به انتها خواهد رسید و این اراده بدون تغییر و تبدیل الهی است. اراده الهی بر پیروزی مومنان بر کفار، منافقان و مشرکان تعلق گرفته است و تاریخ سراسر گواه این است که امر الهی به فعلیت خواهد رسید و اصفهان این شایستگی و لیاقت را داشت تا نشانگر تحقق اراده الهی باشد.

او ادامه داد: جهان، اصفهان را با همین ویژگی‌ها می‌شناسد، نصف جهان یعنی نیمه حق عالم، زیرا اصفهان همواره در سوی حق ایستاده است. اینجا اهل بیت (ع) در قلوب مردم جایگاهی فراتر از توصیف دارند؛ برای همین جوانان این دیار مشتاقانه به میدان می‌رفتند و لذا خانواده‌های داری هفت، شش، پنج، چهار، سه، دو و خانواده‌های بسیاری تک شهیدی وجود دارد. اعزام داوطلبانه نیرو و کمک‌های مردمی پس از حماسه ۲۵ آبان نشان می‌دهد در این سرزمین، اسلام همیشه می‌درخشد.

سردار سلامی گفت: امروز بازهم مستکبران عالم دست به دست هم دادند و در یک نمایش نفرت‌انگیز و شرم‌آور و بسیار تحقیرآمیز برای خودشان و حقیرانه با خفت و ذلت و با همه قدرت به جنگ با نوزادان رفتند. بزرگ ترین امپراطوری دنیا افتخارش قتل نوزادان در درون اتاق عمل‌ها است و میدان پیروزی خود را در بیمارستان می‌داند؛ اما در مقابل، جوانان فلسطینی یک باتلاق برای آمریکا و اسرائیل ساختند که از بین ۱۶۰۰ دستگاه جنگی حدود ۱۸۰ دستگاه آنها منهدم شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: مظلومیت مردم شرافتمند سرانجام کار خود را خواهد کرد و به روزهای نصرت و پیروزی خواهند رسید. این پیروزی و نصرت خداوند نزدیک است، همان گونه که طوفان الاقصی از جایی که گمان نمی‌کردند به آنها رسید و یک جنگ نامرئی را رقم زدند و از هر سایه‌ای می‌ترسند.

سردار سلامی تصریح کرد: مسلمانان جهان امروز بیش از همیشه همدل هستند و همبستگی جهانی در دنیا غیرمسلمان‌ها را نیز به خط کرده است. دشمنان نمی‌توانند اراده ملت فلسطین را از بین ببرند. در حالی که مردمان این سرزمین با روحیه مقاومت از قرآن آموخته‌اند که راه سعادت مسلمانان از استقامت در میدان می‌گذرد و فلسطین خواهد ماند و سیاستی که باید مدفون شود سیاست استکبار است و غزه به مدفن صهیونیست‌ها تبدیل خواهد شد. امروز آشفتگی و هراس و آینده‌ای مبهم در رژیم صهیونیستی پراکنده شده است سرزمینی که دیگر جای زندگی نیست و مهاجرت معکوس آغاز شده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89408