هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه در سخنانی از احتمال ادامه جنگ علیه ملت فلسطین در نوار غزه تا پایان سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد «برت مک‌گورک»، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای امنیت ملی آمریکا در سخنانی در این باره گفت: کاخ سفید نمی‌داند که اسرائیل چه زمانی قصد دارد وارد مرحله کاهش عملیات انتقام جویانه علیه حماس شود و جنگ ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۴ ادامه یابد.

طبق گزارش خبرگزاری سما، مک گورک به نقل از مقامات اسرائیلی افزود، درگیری ممکن است برای مدت طولانی، شاید تا پایان سال جاری میلادی ادامه یابد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت درباره بازگشت فلسطینی‌ها به خانه‌های خود در شمال غزه که در حملات رژیم صهیونیستی ویران شده است، بررسی‌هایی صورت گرفته است.

این مقام آمریکایی در این باره ادامه داد: آمریکا درحال بررسی این احتمال با سازمان ملل است، اما مطلع است که بسیاری از خانه‌ها ویران و یا غیرقابل سکونت شده‌اند.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر (دهم آذر) بار دیگر از سر گرفته شد.

طبق اعلام وزارت بهداشت غزه، جنایات صهیونیست‌ها تا کنون ۲۲ هزار و ۶۰۰ شهید و بیش از ۵۷ هزار مجروح برجای گذاشته است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91723