سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) امروز سه‌شنبه ۵ دی ماه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت علنی در حال برگزاری است.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد در اولین جلسه دادگاه در ۲۱ آذرماه، نماینده دادستان اتهامات ۴ نفر از متهمان پرونده یعنی تشکیلات موسوم به مجاهدین خلق (معروف به گروهک منافقین) متهم ردیف اول، مسعود رجوی متهم ردیف دوم، مریم قجر عضدانلو (رجوی)  متهم ردیف سوم و مهدی ابریشمچی متهم ردیف چهارم پرونده را قرائت کرد.

در جلسه دوم دادگاه در  ۲۸ آذرماه، کیفرخواست متهمان ردیف ۵ تا ۲۳ پرونده اعم از زهره اخیانی، فهمیه اروانی، مهدی براهی، مژگان پارسایی، زهرا مریخی، محمد علی توحیدی خانیکی، علی خدایی، مهدی خدایی، عباسعلی داوری فیضی پورآذر، سید مجید سید المحدثین، صدیقه حسینی، مسعود طریقت، مهوش سپهری، قدسی خرازیان، مهناز سلیمیان، محسن سیه گلاه، مریم فضل مشهدی، بهشته شادرو، ژیلا دیهیم قرائت شد.

این پرونده، ۱۰۴ متهم حقیقی و یک متهم حقوقی -تشکیلات موسوم به مجاهدین خلق (معروف به گروهک منافقین) – دارد.

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) امروز سه‌شنبه ۵ دی ماه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت علنی برگزار شد.

امروز و در ابتدای سومین جلسه دادگاه این پرونده، حجت الاسلام والمسلمین دهقانی قاضی دادگاه با تلاوت  آیه‌ای از قرآن  گفت: این جلسه برای ادامه رسیدگی به کیفرخواست واصله از دادسرای تهران به اتهامات مجاهدین خلق برای  ۱۰۴ متهم پرونده است.

وی خطاب به رسانه‌ها گفت: با توجه به انعکاس برخی مطالب از گفتارهای اینجانب و نماینده دادستان در برخی نقل مواد قانونی خطاهایی رخ داده است و از اصحاب رسانه تفاضا دارم ماده قانونی که دادگاه بیان می‌کند را به درستی بنویسند. نام هایی که متهمان کیفرخواست هستند را به دقت و درستی بیان کنند زیرا در یک روزنامه نام متهم با همان مشخصات محمد و در جای دیگر مجید، حسین و حسن نقل شده است لذا تقاضا دارم در انعکاس مطالب  نهایت دقت صورت گیرد.

وی گفت: نظر به آنکه این دادگاه صلاحیت خود را احراز کرده، خدمت تمام مردم شریف ایران عرض می‌کنم، اینجانب که به عنوان رییس دادگاه کیفری هستم  و مستشاران هم مستشاران دادگاه کیفری هستند  و همراه با آن ابلاغ دادرسی انقلاب را داریم؛ لذا به همین جهت این هیات قضایی مستقر در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری تهران، صلاحیت رسیدگی به کیفرخواست واصله در مورد شخصیت متهمین و ۱۰۴ متهم پرونده را دارد. با توجه به حضور وکلا و نماینده دادستان و مستشاران محترم و بنده با اعلام مجدد علنی و رسمی بودن جلسه در ادامه جلسه اول، از نماینده دادستان می خواهم به قرائت کیفرخواست بپردازد.

در ادامه جلسه نماینده دادستان با حضور در جایگاه گفت: ابوالقاسم رضایی متهم ردیف ۲۴ پرونده، فرزند خلیل الله است و  نامبرده قبل از انقلاب، به گروهک منافقین ملحق شده و در همین راستا با سعیده شاهرخی، ازدواج تشکیلاتی می‌کند و مدتی بعد نیز همراه با همسرش، به صورت غیر قانونی از ایران خارج می‌شود. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است ازعضو بخش به اصطلاح روابط خارجی و اطلاعات نظامی تشکیلات در سال ۱۳۵۸، مسئول بخش ارتباط گیری با سایر گروه‌های معاند و ضد انقلاب در سال ۱۳۶۰،  فعالیت در خانه‌های تیمی به صورت مخفی تا سال ۱۳۶۳ ، حضور در آمریکا با هدف فراهم کردن  شرایط نزدیکی منافقین به مقامات آمریکایی در سال ۱۳۶۳، مسئول شاخه ی نظامی گروهک تروریستی منافقین در عراق در سال ۱۳۶۵، شرکت در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان به عنوان مسئول تیم نظامی است.

وی افزود: نامبرده در حال حاضر از کادرهای مهم گروهک در بخش تامین مالی تروریسم و همچنین قسمت به اصطلاح سیاسی نفاق در کشور آلبانی است و  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۹۱/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان ادامه داد: حمیرا حجتی امامی فرزند هیبت الله عضو فعال و کادر نفاق و  متهم ردیف ۲۵ پرونده است و نامبرده در سال ۱۳۵۷ هوادار منافقین بوده و از ابتدای سال ۱۳۵۸، رابطه‌ تشکیلاتی خود را با گروهک آغاز می‌کند. او در مقطعی، تحت مسئولیت زهره شاه‌مرادی در فاز به اصطلاح سیاسی و سپس تحت هدایت منصوره پهلوان، در فاز نظامی برای منافقین فعالیت می‌کند. همچنین نامبرده به دلیل اینکه از وضعیت مالی نسبتاً خوبی برخوردار بوده، به گروهک کمک مالی مینماید. در ضمن او با یکی از اعضای نفاق به نام محمد علی تسلیمی، ازدواج تشکیلاتی کرده است.

وی در بیان فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او گفت: مسئولیت تهیه‌ی امکانات برای تجمعات غیرقانونی منافقین،  مسئولیت شناسایی نیروهای حزب اللهی یا اماکن آن‌ها برای تیم‌های ترور، عضویت در شورای رهبری گروهک را داشته است و او در حال حاضر به عنوان مسئول، در گروهک منافقین ایفای نقش می‌کند. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۳۳/۶-۲۰۰۲ است.

وی ادامه داد: متهم ردیف بیست و ششم پرونده محمود عطایی کاریزی نام دارد. نامبرده قبل از انقلاب، جذب گروهک منافقین شده و بین سال‌های ۱۳۴۸-۱۳۴۹ به دلیل نفوذ قومی و منطقه‌ای که داشته، مسئول تهیه‌ی سلاح برای تشکیلات می‌شود. او به همین منوال، مدتی در زمینه‌ی تهیه و تأمین مواد منفجره و اسلحه از طریق مرز پاکستان و افغانستان فعالیت می‌کند.  محمود عطائی که جزو عناصر فکری گروهک تروریستی منافقین شناخته می‌شود، همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، به فعالیت‌های خود برای گروهک به عنوان مسئول تبلیغاتی و نظامی در خراسان ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد:  نامبرده که جزء کاندیدای منافقین در دوره‌ی اول انتخابات مجلس در تایباد نیز بوده، پس از مدتی به کردستان متواری و از آنجا به فرانسه رفته و در سال ۱۳۶۴، مسئول مقر اشرف می‌شود. در ادامه و در آذرماه سال ۱۳۷۴، نامبرده به عضویت شورا و ستاد شاخه‌ نظامی گروهک تروریستی منافقین درآمده و همسرش نیز عضو شورای نفاق می کند.  ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۷۴/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان افزود: گلناز جواهری ساعتچی متهم ردیف بیست و هفتم  پرونده است و او همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، توسط خواهرش با گروهک و کتب منافقین آشنا و سپس در تجمعات نفاق شرکت کرده و نهایتاً به صورت غیرقانونی از کشور خارج و به تشکیلات منافقین ملحق می‌شود. خواهر او (به نام مهرناز) نیز از اعضای شورای رهبری منافقین است.  گلنار جواهری در سال‌های اول انقلاب اسلامی، عضو تیم تبلیغات منافقین بوده و خانه‌ی نامبرده نیز برای برگزاری نشست ها، در اختیار گروهک قرار داشته است.

نماینده دادستان تصریح کرد: او در فاز نظامی و اقدامات مسلحانه‌ی سال ۱۳۶۰ نیز بسیار فعال بوده است و  بعدها غالباً در دفتر مریم رجوی فعالیت می‌کرده است. مشارالیها بین سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶، همراه مریم رجوی در خارج مستقر بوده و بعد از فعالیت مقطعی در عراق، مجدداً در سال ۱۳۸۱ به پاریس اعزام و در آنجا به تامین مالی تروریسم برای تشکیلات مشغول می‌شود.  گلنار جواهری تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۸/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان گفت: این گروهک، گروهک آواره است و برای اینکه کشوری اجازه دهد در آن اقامت کنند، باید خوش خدمتی کنند  بعنوان اجیر و مزدور یعنی پول میگیرند و جنایت مرتکب می شوند. خودشان انتخاب کردند که ابزار دست باشند و اجیر باشند. در قبال این خوش خدمتی میخواهند چه بدست  آورند؟ زمینی برای ساکن شدن، پادگانی برای شاخه نظامی شان و پولی که اموراتشان را بگذرانند. آیا حقیرتر از این گروه سراغ دارید؟

در جلسه امروز برخی از خانواده های شهدا حضور دارند.

در ادامه نماینده دادستان مذاکرات بین رییس سرویس اطلاعاتی رژیم بعث و مسعود رجوی را قرائت کرد.

قاضی دادگاه خطاب به نماینده دادستان گفت:  باتوجه به اینکه جلسه علنی است،  آیا مستندات مذاکره در پرونده هست؟ که نماینده دادستان گفت بله، مذاکرات در سال ۲۰۰۱ در عراق بین ژنرال حبوش رییس اطلاعاتی بعث و مسعود رجوی بوده است.

وی افزود: براساس اسناد اطلاعاتی به دست‌آمده مسعود رجوی از ژنرال حبوش، رئیس سرویس اطلاعات عراق خواست که شرایطی برای منافقین فراهم کند تا گروهک از شرق کشور وارد خاک ایران شده و ترور کند. رجوی دلیل این اقدام را واکنش منفی مردم از همکاری و مزدوری منافقین با عراق می‌دانست. حبوش از رجوی خواسته بود عملیات‌های منافقین در تهران انجام شود!

نماینده دادستان گفت: منافقین فکر نمی‌کردند این اسناد دست جمهوری اسلامی باشد، برای همین است که  گستاخانه حرف می‌زنند.

وی افزود: این گروهک هر چه کت و شلوار آنچنانی بپوشند و ادکلن‌های آنچنانی بزنند باز خوی وحشیانه دارند و ذات دیگرشان ذات وطن فروشی است‌.

وی افزود: پس از ورود منافقین به عراق و همکاری با رژیم بعثی در جنگ تحمیلی اکثر اقدامات تروریستی آن‌ها منعطف به جدار مرزی بود. بعد از مدتی منافقین تصمیم گرفتند به عملیات خود عمق بدهند و ترور را شهری کنند. این تیم‌های تروریستی با کمک استخبارات عراق وارد ایران می‌شدند.

نماینده دادستان گفت: گروهک منافقین علت عملیات در عمق ایران را به این دلیل می‌دانست که مردم اقبالی به آنها نشان نمی‌دادند. تحقیقات اطلاعاتی و قضایی نشان می‌دهد که منافقین به‌عنوان مزدور عراق ترور مردم را برعهده گرفته بود. برخی اسناد اطلاعاتی که به دست مسئولان اطلاعاتی کشورمان رسیده نشان می‌دهد منافقین در ازای ترور نفت از عراق می‌گرفته‌اند! در جلسات منافقین با استخبارات عراق، رجوی نمی‌دانسته که این جلسات ضبط شده و به‌دست سربازان گمنام امام زمان (عج) می‌افتاد و برای همین با پی‌پروایی خواهان سهمیه نفت می‌شده است!

نماینده دادستان گفت: مهربان حاجی نژاد فرزند حسین، متولد سال ۱۳۳۵ شهرستان خوی متهم ردیف بیست و هشتم پرونده است و او در سال ۱۳۵۴ با منافقین آشنا شده و در سال ۱۳۵۷ هوادار گروهک می‌شود. وی در برهه‌ی پس از اقدامات مسلحانه سال ۱۳۶۰ منافقین، مدتی را در خانه‌های تیمی زندگی کرده و نهایتاً در تاریخ ۲۰ /۰۵/ ۱۳۶۰ دستگیر و به هشت سال حبس محکوم می‌شود. متعاقباً او در سال ۱۳۶۵، پس از اخذ مرخصی از زندان، به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده و با یکی از اعضای گروهک به نام فرزاد گرانمایه هارونیه ازدواج می‌کند. سپس به همراه همسرش به پاکستان ‎عزیمت و از آنجا به مقر منافقین در عراق ملحق شده و نهایتاً همسرش در سال ۱۳۶۶، در عملیات‌های تروریستی موسوم به گردانی کشته می‌شود.

وی افزود:  مهربان حاجی‌نژاد که از مسئولان رده بالای اطلاعات و امنیت نفاق در عراق، آلبانی و مدتی نیز در اروپا بوده، در حال حاضر از اعضای شورای رهبری تشکیلات است. دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از  فعالیت در ستاد داخله در سال ۱۳۷۳، فعالیت در معاونت اطلاعات شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین در سال ۱۳۷۵، عضو گروه مخابرات شاخه‌ی نظامی تشکیلات و از مسئولین عملیات‌های تروریستی موسوم به راهگشایی طی سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۹.  ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۳۰/۶-۲۰۰۲ است.

وی افزود: مرتضی اسماعیلیان مارنانی متهم ردیف بیست و نهم پرونده است و  نامبرده قبل از انقلاب اسلامی با منافقین آشنا و جذب گروهک شده و با یکی از اعضای تشکیلات به نام ناهید آقامیری ازدواج می‌کند. مشارالیه پس از مرگ همسرش در درگیری‌های خانه‌های تیمی در سال ۱۳۶۰، به کشور عراق متواری شده و با یکی دیگر از اعضای گروهک به نام زهرا (اکرم) تفنگچی (تیفتکچی) ازدواج می‌کند.  او پس از حضور در عراق، در مقر ۱۰ شاخه‌ی نظامی تشکیلات تروریستی منافقین مستقر شده و امور فیلمبرداری را نیز انجام می‌دهد.

نماینده دادستان گفت: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول تیم تروریستی در شاخهی نظامی گروهک،  اقدام به حمله‌ی تروریستی با مینی‌کاتیوشا به پادگان پل نودر در خرمشهر و همچنین مین‌گذاری مسیرها، عضو تیم حفاظت رجوی در فرانسه و  از شکنجه‌گران تشکیلات در مقطع عراق بوده است. او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۷۵/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان گفت: دولت نوروزی متهم ردیف سی‌ام پرونده است و او در سال ۱۳۵۵ از کشور خارج شده و با یکی از اعضای گروهک به نام یدالله که از کادرهای به اصطلاح امداد نفاق، در مقر لیبرتی بوده و  ازدواج تشکیلاتی می‌کند. مشارالیها در حال حاضر از نفرات اصلی و به اصطلاح سیاسی گروهک تروریستی منافقین در آمریکا است.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است ازمسئول نمایندگی منافقین در کشور انگلستان،  فعالیت در بخش مالی و به اصطلاح سیاسی تشکیلات، عضویت در شورای رهبری گروهک در سال ۱۳۷۶، عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و معاون تشکیلات نفاق در سوئد و از مسئولان تشکیلات منافقین در انگلیس است و او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۳۹/۶-۲۰۰۲ است.

وی افزود: زهرا بخشایی فرزند احمد متهم ردیف سی و یکم پرونده  است و او  در سال ۱۳۶۰، به دلیل عضویت و همکاری با گروهک تروریستی منافقین دستگیر و به یک سال حبس محکوم می‌شود. او  پس از آزادی از زندان، با یکی از منافقین گلپایگان به نام محسن عزیزی فرزند محمد ازدواج تشکیلاتی کرده و در سال ۱۳۶۲ از کشور خارج می‌شود. مشارالیها در اروپا به همراه همسر و دیگر اعضای گروهک، فعالیت بسیار داشته و بعد از جداشدن از همسرش، به عراق می‌رود.

نماینده دادستان تصریح کرد: از جمله اقدامات و مسئولیت‌های او  عبارت است از مسئول حفاظت ترددات مقر باقرزاده و بدیع در سال‌های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ و مسئول مقر اشرف در سال ۱۳۸۲ بعد از سقوط صدام.   نامبرده در حال حاضر در آلبانی مستقر بوده و مشغول به فعالیت در بخش به اصطلاح پژوهش سیاسی و از نفرات اطلاعات و حفاظت تشکیلات منافقین است و  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۲۳/۱-۲۰۰۹ بوده است.

نماینده دادستان گفت: بر اساس اسناد اطلاعاتی و قضایی که در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین ارائه شده است، گروهک منافقین تجهیزاتی را از استخبارات عراق دریافت کرده و دست به شنود مردم عادی و رزمندگان در جبهه می‌کرده است. محتوای این شنود در جزواتی پیاده شده و در اختیار حزب بعث قرار می‌گرفت. منافقین در ازای شنود از حبوش رئیس سرویس اطلاعات جاسوسی عراق پول نقد یا نفت می‌گرفت. نتیجه این شنودها ترورهای خیابانی بود.

وی افزود: محمد حیاتی متهم ردیف سی‌ودوم پرونده است و او  در سال ۱۳۴۵، ابتدا به‌وسیله موسی خیابانی با منافقین آشنا و سپس در سال ۱۳۴۶ توسط نام‌برده جذب گروهک شده و تحت آموزش‌های مسعود رجوی، تشکیلات زندان منافقین را راه‌اندازی می‌کند. او در ستاد داخله، با رده تشکیلاتی شورای رهبری، در مقر اشرف مشغول به‌کار بوده و همسرش نیز از مسئولین کادر رهبری نفاق در خارج از کشور است. محمد حیاتی به‌منظور روحیه‌دادن به هواداران، در بخش سخنرانی نیز فعال بوده است. به‌طور مثال در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰، نامبرده با نیروهای منافقین در آمریکا و همچنین کانادا، کنفرانس ویدیویی برگزار می‌کند که هدف از برگزاری آن، امیدواری‌دادن و تشویق عناصر نفاق به ادامه فعالیت‌های مجرمانه خود بوده است.

وی افزود: او در حال حاضر در قسمت آموزش ستاد داخله، در آلبانی فعالیت دارد.ضمناً وی تحت تعقیب اینترپل بوده  و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۷۰/۶-۲۰۰۲ است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91293