رئیس جمهور در قالب دور دوم سفرهای استانی دولت سیزدهم به استان گلستان رفت که از جمله مهمترین برنامه های این سفر افتتاح پروژه بزرگ فیبر نوری گلستان و پروژه‌های آب‌رسانی استان در بخش‌های مختلف از جمله گنبد کاووس و بهره برداری از خلیج احیا شده گرگان و اجرای طرح جزیره آشوراده بود.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  رئیس دولت سیزدهم در یازدهمین مقصد از دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی، پنج شنبه و جمعه ۳۰ آذر و یکم دی برای انجام سفری دو روزه به استان گلستان رفت.

همزمان با سفر رئیس جمهور، «احمد وحیدی» وزیر کشور، «کیومرث هاشمی» وزیر ورزش و جوانان، «محمدعلی نیکبخت» وزیر جهاد کشاورزی، «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «سیداحسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی، «رضامراد صحرایی» وزیر آموزش و پرورش، «بهرام عین اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی، «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت و «علی‌اکبر محرابیان» وزیر نیرو نیز با حضور در شهرستان مختلف استان گلستان ضمن افتتاح پروژه‌های مختلف از برخی طرح‌های در حال اجرا بازدید کردند.

مهمترین دستاوردهای سفر رئیسی به گلستان چه بود؟

رئیسی در بدو ورود به استان گلستان در فرودگاه بین المللی شهدای گرگان مورد استقبال آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان و علی محمد زنگانه، استاندار این استان قرار گرفت و با تاکید بر این که «شناخت و حل مسئله،‌ اولویت دولت است» افزود: امروز در دولت سیزدهم نهضت حل مسئله دنبال می‌شود.

وی با بیان این که «باید برای چاله‌ها چاره کرد» افزود: بنای ما بر این است با کمک نخبگان مسئله شناخته شده و حل شود. طرح‌های اجراشده در استان قابل توجه بوده که مبالغ بسیاری هم برای عملیاتی شدن آن‌ها صرف شد.

مهمترین دستاوردهای سفر رئیسی به گلستان چه بود؟

رئیس جمهور در اولین برنامه سفرش به گلستان با بالگرد رهسپار جزیره آشوراده شد و فاز اول پروژه علاج بخشی و احیای خلیج گرگان را افتتاح و دستور آغاز اجرای طرح گردشگری آشوراده را به عنوان تنها جزیره ایرانی دریای خزر صادر کرد.

 

در بدو ورود رئیسی به جزیره آشوراده، کودکان و نوجوانان و والدین آنها با لباس های محلی به استقبال وی رفتند و یکی از دختران ترکمن یک تابلو منقش به تصویر رئیس جمهور را که خودش کشیده بود به رییسی هدیه داد که رئیس جمهور با تشکر از این دختر، گفت که «زحمت شما قابل تقدیر است. تصویر حضرت آقا  را می کشیدید من که یک طلبه هستم. کار هنرمندانه شما قابل تقدیر است.»

عملیات لایروبی خلیج گرگان با برداشت بالغ بر یک میلیون و ۴۲۰ هزار مترمکعب گل و لای اجرا شده است. قبل از اجرای عملیات علاج بخشی، شوری آب خلیج به ۴۸ میلی گرم در هزار افزایش یافته بود که بعد از احیا و بازگشایی کانال آشور، شوری آب به ۲۷ میلی گرم در هزار رسیده و ۲۱ میلی گرم در هزار از آن کاسته شده است.

رئیسی در جریان افتتاح فاز اول پروژه علاج بخشی و احیای خلیج گرگان و صدور دستور آغاز اجرای طرح گردشگری آشوراده به عنوان تنها جزیره ایرانی دریای خزر، در جمع خبرنگاران تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم فرصت بی‌بدیل جزیره آشوراده به دلیل عدم توجه و نرسیدن تبدیل به تهدید شود.

 

رئیس دولت سیزدهم در ادامه سفر خود به استان گلستان در جمع مردم گرگان حاضر شد و  با اشاره به فسادنمایی دشمنان در کشور، گفت: هدف دشمنان که در برابر فسادزدایی دولت قرار گرفته‌اند ناامید کردن مردم از آینده روشن کشور و نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمن امید مردم را نشانه گرفته و می‌خواهد تبدیل به یاس کند اما بدانید کار دولت و شما در هر سنگری امیدآفرینی است و تلاش در همه بخش‌ها امیدآفرینی باشد و باید دشمن از ایجاد فساد ناامید شود.

 

در آئین استقبال مردمی از رئیس جمهور در شهر گرگان هم مردم از امیدواری به راه و هدف دولت سیزدهم سخن گفته و بر حمایت از دولت برای رسیدن به اهداف متعالی انقلاب تاکید کردند.

سید ابراهیم رئیسی در بخش دیگری از برنامه های سفر خود به استان گلستان، تصفیه‌خانه شهرستان گنبدکاووس به عنوان یکی از مهم ترین طرح‌های این شهرستان را پس از ۳۰ سال وقفه، افتتاح و بهره‌برداری رساند.

تکمیل مرحله نخست این طرح مهم عمرانی که به دلایل مختلفی متوقف مانده بود، در دولت مردمی و سفر استانی دور اول رئیس جمهور به استان گلستان، در دستور کار و جزو مصوبات سفر قرار گرفت و دولت هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال برای این پروژه اعتبار پیش‌بینی کرد و بلافاصله عملیات اجرایی آن از سر گرفته شد.

مهمترین دستاوردهای سفر رئیسی به گلستان چه بود؟

بعد از ظهر پنجشنبه، رئیسی در آیین «افتتاح متمرکز پروژه‌های آبرسانی، برق‌رسانی و فاضلاب» استان گلستان، تسریع در تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام را نیازمند انگیزه، حرکت و تلاش جهادی دانست و اظهار داشت: به طور کلی به سامان رساندن طرح‌های نیمه‌تمام جزو اولویت‌های کاری دولت بوده و دولت در این زمینه مصمم است.

وی با اشاره به اهمیت همراهی و همکاری مردم با برنامه‌ها و اقدامات دولت، تاکید کرد که در جمهوری اسلامی از همکاری مردم در سطحی مطلوب بهره‌مند هستیم.

در حاشیه همین مراسم رئیس دولت سیزدهم با بیان اینکه ما در به پایان رساندن طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام مصمم هستیم افزود: دولت برنامه خود را بر این قرار داده که در کنار فعالیت‌ها و کارهای ضروری برنامه‌هایی که حتی چندین سال قبل باید به اتمام می‌­رسید را به ثمر برساند.

مهمترین دستاوردهای سفر رئیسی به گلستان چه بود؟

شامگاه پنجشنبه نیز همزمان با آخرین شب فصل پاییز، سید ابراهیم رئیسی با حضور در یکی از پادگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان گلستان، دقایقی را در شب یلدا در کنار سربازان وظیفه این پادگان گذارند. در این دیدار یکی از سربازان وظیفه با تفأل به دیوان حافظ برای رئیس جمهور شعرخوانی کرد.

رئیسی نیز در سخنان کوتاهی در جمع سربازان این پادگان اتکای به خدا و داشتن اعتماد به نفس را رمز موفقیت در کارها عنوان و جوانان را به بهره‌گیری از نیروی جوانی برای تحصیل علم و تلاش برای پیشرفت و آبادانی کشور توصیه کرد.

مهمترین دستاوردهای سفر رئیسی به گلستان چه بود؟

وی همچنین در نشستی با جمعی از علما، خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان استان گلستان که در جوار مضجع شریف امامزاده یحیی ابن زید (ع) برگزار شد، با تاکید بر ضرورت توجه علما و نخبگان نسبت به شناخت جامعه، نیازها و اقتصائات آن و نقش‌آفرینی برای رفع این نیازها، تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی و مبارزه با کژی‌ها و فسادها را دو وظیفه اصلی این قشر از جامعه برشمرد.

از دیگر برنامه های رئیسی در جریان سفرش به استان گلستان حضور در نشست «توسعه زنجیره ارزش»و دیدار با مسئولان و فعالان اقتصادی این استان بود.

وی در جمع فعالان اقتصادی استان گلستان با تاکید بر اینکه بنا در دولت مردمی بر این است که گرفتار حاشیه‌ها نشود، تصریح کرد: به هیچ وجه اجازه ندهید حاشیه‌ها بر اصل سایه افکنده و مانع از انجام کارها شود.

مهمترین دستاوردهای سفر رئیسی به گلستان چه بود؟

صبح جمعه، در روز دوم سفر استانی دولت مردمی به استان گلستان، رئیس جمهور با حضور در کارخانه علم و فناوری گرگان، پروژه بزرگ فیبر نوری استان را افتتاح و به بهره‌برداری رساند که با افتتاح این پروژه بزرگ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمام ۳۷ شهر استان گلستان تحت پوشش فناوری اینترنت پر سرعت قرار گرفتند.

افزایش ده‌ها برابری سرعت اینترنت و هزینه بسیار اندک به عنوان مهمترین مزیت‌های فناوری اینترنت فیبر نوری نقش بسزایی در تسهیل و رونق کسب و کارها خواهد داشت.

رئیسی در آیین‌ افتتاح پروژه بزرگ‌ فیبر نوری استان گلستان به وزیر ارتباطات توصیه کرد که جوانان را دریابد و افزود: گلایه های جوانان برای توسعه بستر و سرعت اینترنت را که عمدتا برای بهره مندی ارتباطات علمی و تحصیلی و راه اندازی و توسعه کسب و کار است، مرتفع کنید.

مهمترین دستاوردهای سفر رئیسی به گلستان چه بود؟

در ادامه روز دوم سفر دولت مردمی به استان گلستان، رئیسی از سد درحال احداث چایلی در شهرستان مراوه‌تپه به صورت هوایی و به وسیله بالگرد بازدید کرد.

سد چایلی از جمله پروژه‌های نیمه‌تمام به جای مانده برای دولت مردمی است که از سال ۱۳۸۱ مطالعات آن انجام شده اما تا کنون به نتیجه نرسیده است و با اهتمام دولت مردمی نسبت به تسریع در جبران عقب‌ماندگی‌های زیرساختی این استان شمالی، روند احداث آن شتاب بیشتری گرفته است.

رئیس دولت سیزدهم همچنین در جمع مردم شهرستان مرزی مراوه‌تپه در شرقی‌ترین نقطه استان گلستان حضور یافت و مورد استقبال مردم این شهرستان مرزنشین قرار گرفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت مردمی اقدامات و برنامه‌های خود را بر اساس آمایش سرزمینی به عنوان مبنای توزیع عادلانه ثروت طراحی و اجرا می‌کند، خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم از تعبیر مناطق محروم استفاده کنم؛ چرا که بیشتر مناطق کشور به لطف خدا از یک برخورداری نسبی بهره‌مند هستند، اما باید برای ارتقای این برخورداری‌ها تلاش بیشتری کنیم.

 

وی در اجتماع باشکوه مردم مراوه تپه، ضمن تشکر از استقبال گرم صورت گرفته، اهالی این منطقه مرزی را مردمانی برخوردار از اخلاق، ایمان و پیشینه تمدنی و فرهنگی غنی توصیف و تصریح کرد: هویت ملی و دینی این مردم سرمایه‌ای بزرگ است که باید از گزند آسیب و هجوم حفظ شود. همین هویت است که از جوانان و نهاد خانواده در برابر آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی حفاظت می‌کند، واین هویت اصیل در فراز و فرودها می‌تواند سرمایه‌ای بزرگ برای جوانان باشد؛ لذا باید در عرصه‌های آموزشی، فرهنگی و اخلاقی برای حفظ و تقویت این فرهنگ اصیل با کمک نخبگان تلاش کنیم.

سید ابراهیم رئیسی و اعضای هیات دولت که در چارچوب یازدهمین سفر از دور دوم سفرهای استانی صبح پنج شنبه -سی آذر ۱۴۰۲ – به استان گلستان سفر کرده بودند ، بعداز ظهر جمعه -یکم دی- گرگان را به مقصد تهران ترک کرد تا پرونده دومین سفر دولت مردمی در نگارستان ایران نیز با یک سفر فشرده و سرشار از برکت بسته شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91191