در واکنش به عملیات استشهادی فلسطینی‌ها که منجر به کشته شدن چهار شهرک‌نشین شد، بنیامین نتانیاهو گفت هرکس به دولتش آسیب برساند جایش یا در زندان خواهد بود یا در قبر. این در حالی است که آحارونوت نوشت، نتانیاهو و یوآو گالانت با انجام عملیات ۱۲ تا ۲۴ ساعته در شمال کرانه باختری مخالفت کردند.

به گزارش گروه بین الملل افتاب یزد روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت، یکی از سناریوهایی که در جلسه امنیتی رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم مطرح شد، انجام عملیات ۱۲ تا ۲۴ ساعته در شمال کرانه باختری است؛ اما نتانیاهو و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم به شدت با آن مخالفت کردند.

شبکه «کان» رژیم صهیونیستی اعلام کرد، نهاد امنیتی و سطح سیاسی رژیم صهیونیستی درباره گستره هرگونه عملیات علیه کرانه باختری باهم اختلاف دارند و دلیلی برای تبدیل کرانه باختری به نوار غزه وجود ندارد.

یدیعوت نوشت، ارتش رژیم صهیونیستی برنامه‌های فعالی برای یورش به شهرهای جنین و نابلس و پاکسازی صدها سلاح از دست نیروهای مسلح دارد. این عملیات ۱۲ تا ۲۴ ساعت با هوشمندی خوب و تکنیک‌های مرگباری که در عملیات نگهبان دیوارها وجود نداشت به طول خواهد انجامید.

این روزنامه نوشت، نتانیاهو و گالانت به شدت با این امر مخالف هستند و ارتش نیز از آن حمایت نمی‌کند تا منجر به تشدید تنش در اراضی اشغالی نشود.‌

در عملیات شهادت طلبانه دو جوان فلسطینی به نام‌های مهند فالح شحاده ۲۶ ساله و خالد مصطفی صباح ۲۴ ساله نزدیک شهرک عیلی در مرکز کرانه باختری، چهار صهیونیست کشته و چهار صهیونیست دیگر زخمی شدند. عاملان عملیات هم در اثر تیراندازی نیروهای صهیونیستی به شهادت رسیدند.

پس از این عملیات نتانیاهو در واکنش به کشته شدن چهار صهیونیست، در توییتی نوشت، هرکس اذیتی برای رژیم صهیونیستی داشته باشد یا در زندان خواهد بود یا در گور.

وی در یک گزارش تصویری در توییتر گفت که رژیم صهیونیستی در طول ماه‌های گذشته ثابت کرده که با همه عاملان عملیات تسویه حساب می‌کند و هرکسی که صهیونیست‌ها را اذیت کند یا در زندان خواهد بود یا در گور.

نتانیاهو گفت، ارتش رژیم صهیونیستی با قدرت با “تروریسم” مقابله کرده و آن را شکست خواهد داد.

همچنین شاباک و ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه مشترکی از شهادت یک فلسطینی دیگر مشکوک به مشارکت در اجرای این عملیات خبر دادند که پس از تعقیب و گریز در شمال شرقی رام الله و بیره شهید شد.

گزارش‌های دیگر نیز حاکی از آن است که عاملان این عملیات شهادت طلبانه اسیر آزاده هستند که بین ماه ژوئیه تا اکتبر ۲۰۲۰ به دلیل پرتاب سنگ به شهرک نشینان صهیونیستی در یک زندان بودند و بعد آزاد شدند.

این عملیات در پمپ بنزین خیابان شماره ۶۰ نزدیک شهرک عیلی بین رام الله و نابلس انجام شد و در پی آن نیروهای اشغالگر در منطقه مستقر شده، ورودی‌های این خیابان را بسته و ورودی شهر نابلس ایست بازرسی گذاشتند.

همزمان با اقدام نیروهای اشغالگر برای جستجوی افراد دیگر شرکت کننده در این عملیات، جبهه داخلی رژیم صهیونیستی از شهرک نشینان خواست در خانه‌های خود بمانند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82757