به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم گفت که به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا آمادگی خود را برای تمدید آتش‌بس فعلی ابراز کرده‌است، اما پس از پایان آن، عملیات زمینی ارتش با قدرت کامل ازسر گرفته خواهد شد.

نتانیاهو در پیامی ویدیویی گفت: «امشب گروه دیگری از افراد ربوده شده – کودکان و زنان را باگرداندیم و وقتی این اتحاد بین خانواده‌ها را می‌بینیم، تا اعماق قلبمان متاثر می‌شویم، این صحنه روح را می‌لرزاند.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه با بایدن در مورد آزادی ابیگیل ایدان، شهروند آمریکایی-اسرائیلی صحبت کرده‌است، گفت: دیدن او در کنار خودمان چقدر خوشحال کننده است، اما از سوی دیگر، متأسفانه او با واقعیت روبه‌رو خواهد شد. پدر و مادری وجود ندارد، خانواده‌ای ندارد، اما یک ملت کامل دارد که او را در آغوش می‌کشند و ما از او مراقبت خواهیم کرد و تمام نیازهایش را تامین خواهیم کرد.

نتانیاهو با اشاره به تمدید آتش‌بس چهار روزه فعلی برای آزادی اسرای بیشتر گفت: همچنین پیشنهادی وجود دارد که می‌گوید به ازای هر روز دیگر می‌توانید ۱۰ اسیر دیگر را آزاد کنید، این امر مبارکی است.

نتانیاهو همچنین به رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «در پایان توافق، ما با تمام قوا برای اجرای اهداف خود باز خواهیم گشت: نابودی حماس، اطمینان از عدم بازگشت غزه به آنچه بود، و البته آزادی همه گروگان‌هایمان».

وی ادعا کرد: «پس از حضور امروز در غزه و دیدار با سربازانمان، این سربازان دلاور، ذخیره و سربازان عادی که آتش در چشمانشان بود، یقین دارم که در این ماموریت موفق خواهیم شد زیرا چاره دیگری نداریم.»

کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که «امروز، رئیس‌جمهور جو بایدن با بنیامین نتانیاهو درباره وضعیت غزه گفت‌وگو کرد. بایدن و نتانیاهو توافق کردند که به کار برای آزادی همه اسرا ادامه دهند».

کاخ سفید خاطرنشان کرد که این دو «درباره توقف درگیری‌ها و افزایش کمک‌های بشردوستانه بیشتر به غزه بحث کردند».

کاخ سفید افزود: «رئیس‌جمهور از آزادی اسرا توسط حماس طی سه روز گذشته، از جمله یک دختر آمریکایی، استقبال کرد.»

این بیانیه می‌افزاید: دو طرف همچنین درباره توقف جنگ و افزایش کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز در غزه گفت‌وگو کردند. نخست وزیر اسرائیل از تلاش‌های خستگی ناپذیر رئیس جمهور برای کمک به میانجیگری این توافق و اجرای کامل آن تشکر کرد.

در پایان بیانیه کاخ سفید آمده است: نتانیاهو و بایدن توافق کردند که کار هنوز به پایان نرسیده و برای آزادی همه اسرا به کار خود ادامه خواهند داد. آنها در روزهای آینده در تماس نزدیک خواهند بود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89959