فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: نیروی دریایی ارتش با انجام عملیات دریانوردی در پهنای اقیانوس حضور یافت تا اثبات کند ایران و ایرانی انزواگریز و تحریم ناپذیر است.

به گزارش سیاسی افتاب ایرانیان امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم استقبال از ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم دریایی بندرعباس اظهار داشت: بر خود فرض می‌دارم از طرف خود و همرزمانم به جهت پیام امیدبخش مقام معظم رهبری نهایت قدرددانی را از محضر مبارک داشته باشم. نیروی دریایی راهبردی ارتش عمق راهبردی و آینده نگری در قدرت دریایی توام با حوزه نفوذ و هویت منطقه‌ای خود  را تثبیت و گسترش داده است.

وی تصریح کرد:‌ مردم عزیز ایران امروز فرزندان شما در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اذن ولی امر زمان مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا برای اولین بار در تاریخ ایران با بکارگیری دانش‌های نوین  و حرکت بر لبه دانش و فناوری ضمن تامین امنیت دریایی با هدف ارسال پیام صلح و دوستی با انجام ۲۱۳ روز دریانوردی عملیاتی و دریانوردی سبز با ناوشکن تمام ایرانی جمهوری اسلامی ایران دنا و پایگاه شناوری جمهوری اسلامی ایران -مکران- در پهنای اقیانوس حضور  یافته تا اثبات کند ایران و ایرانی انزواگریز و تحریم ناپذیر است و در هندسه ترسیمی دشمن با اضلاع توطئه، تحریم و تهدید مسیر انقلابی خود را در راستای توسعه همه جانبه و پایدار با تقویت ارتباط با ملل جهان در دستور کار دارد.

دریادار ایرانی همچنین بیان کرد: ملت شریف و  عزیز ایران؛ فرزندان شما از ۲۹ استان با ترکیب جمعیتی از اقوام مختلف و گویش‌های گوناگون بر روی عرشه ناوگروه و به ویژه عرشه پرافتخار ناوشکن تمام ایرانی دنا با اقتدار مثال زدنی دور دنیا را با انجام دریانوردی سبز طی نمودند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش افتخاری فراموش نشدنی را رقم زد و برگ زرین و افتخاری عظیم را برای اولین بار در تاریخ ایران زمین و جهان اسلام ثبت و ضبط کردند و این موفقیت را به ملت عزیز و شهید پرور کشورمان و تمام مسلمانان می‌کنند و کلام آخر دشمنان باید بدانند و بفهمند کشور ایران و تک تک ایرانی‌ها هرگز منزوی نمی‌شوند و ایران اسلامی و ایران مقتدر؛ ایرانی انزواگریز و تحریم ناپذیر است.

وی در پایان گفت: بر خود لازم می‌دانم از حضور همه مهمانان عزیز و به ویژه مقامات بلندپایه کشوری و لشگری که جشن اقتدار ملی را امروز مزین کرده‌اند، نهایت تقدیر و تشکر را از طرف خود و همرزمان و خانواده‌های عزیز و صبورشان به عمل بیاورم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=81021