یک روزنامه عبری زبان نوشت که ارتش رژیم صهیونیستی نیاز مبرمی به ازسرگیری جنگ در نوار غزه احساس نکرده و از تمدید آتش‌بس در مقابل آزادی تعداد بیشتری از افراد بازداشت‌شده حمایت می‌کند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  روزنامه عبری زبان هاآرتص گزارش داشت، جنبش حماس موفق شده نشان دهد که در شمال نوار غزه شکست نخورده، گرچه کنترل آن در آنجا آسیب دیده و این جنبش به شدت به دنبال تمدید آتش‌بس است و به قطر اعلام کرده که برای یافتن صهیونیست‌های بیشتری از همان گروهی که در قرارداد ذکر شده، تلاش خواهد کرد.

همچنین هاآرتص نوشت، با وجود اینکه عدم ازسرگیری جنگ خطراتی را با خود به همراه دارد از جمله ساماندهی نیروهای حماس و ایجاد تغییراتی در آمادگی ارتش رژیم صهیونیستی، اما ارتش نیز به زمانی برای احیای نیروهای خود و تجهیزشان برای گام بعدی نیاز دارد.

این روزنامه عبری زبان در ادامه نوشت: حماس از آتش‌بس برای قدرت‌نمایی در بخش شمالی نوار غزه استفاده می‌کند؛ چنین کارهایی برای رهبری حماس از این منظر که نشان دهد در شمال نوار غزه شکست نخورده و می‌تواند با وجود استقرار نیروهای ارتش در نزدیکی آن، نیروهای خود را به آنجا اعزام کند، اهمیت دارد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89989