تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در هفته دوم لیگ ملتهای والیبال با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد.

به گزارش گروه ورزش آفتاب یزذ در هفته دوم لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ والیبال، ایران در دومین دیدار خود به مصاف ایتالیا رفت و با نتیجه ۳-۰ شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب سید محمد موسوی، محمد ولی‌زاده، مرتضی شریفی، پوریا حسین‌خانزاده، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور بازی را برابر ایتالیا آغاز کرد.

تیم ملی والیبال ایتالیا هم که نسبت به هفته قبل کاملا دگرگون شده بود، با ترکیب سیمونه جیانلی، یوری رومانو، جانلوکا گالاسی، روبرتو روسو، دنیله لاویا، الساندرو میکلتو و لئوناردو اسکانفرلا بازی را شروع کرد.

 

ست اول: ایران ۱۹ – ۲۵ ایتالیا 

ایتالیا که در این هفته بازیکنان اصلی‌اش را به کار گرفته، در همان شروع بازی ۶-۱ جلو افتاد تا بهروز عطایی تایم استراحت بگیرد. با امتیاز سرویس شریفی ایران کمی امیدوار شد اما خط حمله ایتالیا مهارشدنی نبود و ۱۴-۷ برتری داشتند. با آبشار اسماعیل‌نژاد، ایران امتیاز ۱۶ را در برابر ۲۰ امتیاز ایتالیا بدست آورد. اما ایتالیایی‌ها ۳ امتیاز متوالی را کسب کردند و به ۲۳ رسیدند. ایتالیا در نهایت ست نخست را ۲۵-۱۹ برد.

ست دوم: ایران ۱۶ – ۲۵ ایتالیا 

ایران این ست را بهتر شروع کرد و با امتیاز شریفی که توپ را به دست دفاع زد، ۴-۲ جلو افتاد. ولی زاده روی یک کار سرعتی ایران را ۷-۵ پیش انداخت. اما  ایتالیایی ها در حمله و دفاع روی تور دوباره نبض بازی را در دست گرفتند و ۱۳-۹ پیش افتادند. ایتالیا در امتیاز ۱۷ برتری ۴ امتیازی راحفظ کرد و در ادامه نتیجه را ۲۲-۱۵ کردند تا امیدهای ایران در این ست هم رنگ ببازد و در نهایت ست دوم هم ۲۵-۱۶ بسود ایتالیا تمام شود.

ست سوم: ایران ۲۴ – ۲۶ ایتالیا 

عطایی در ست سوم حاجی‌پور را به زمین آورد که این بازیکن با آبشار خود امتیاز سوم ایران را در برابر یک امتیاز ایتالیا کسب کرد و زمانی که چهارمین امتیاز برای ایران بدست آمد، سرمربی ایتالیا وقت استراحت گرفت. دو تیم در ادامه در امتیاز ۱۳ برابر شدند تا نبرد در ست سوم برای ایران حساس باشد. ایران در امتیاز ۱۷ برتری سه امتیازی ایجاد کرد. با سرویس های خوب شریفی، توپ به راحتی به زمین ایران می‌رسید تا با آبشار اسفندیار ایران ۲۳-۱۹ جلو بیفتد. اسفندیار امتیاز ۲۴ را هم بدست آورد اما دریافت‌های عالی ایتالیا باعث شد نتیجه ۲۴-۲۴ شود. ایتالیا دو امتیاز دیگر بدست آورد تا در ناباوری این ست را ۲۶ بر ۲۴ برنده شود و این بازی را به سود خود تمام کند. ایران در حالی که در امتیازهای پایانی ۳-۴ امتیاز پیش بود و تنها یک امتیاز برای پیروزی نیاز داشت، قدر برتری را ندانست و بازی را به شکل عجیبی واگذار کرد.

عملکرد ایران در هفته نخست:

ایتالیا در هفته نخست دو برد و دو باخت و ایران یک برد و سه باخت داشتند. هفته نخست لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ به میزبانی دو شهر اوتاوا در کانادا و ناگویای ژاپن از ۶ تا ۱۱ ژوئن ( ۱۶ تا ۲۱ خرداد) برگزار شد که تیم ملی والیبال ایران به ترتیب به مصاف ژاپن، لهستان، چین و اسلوونی رفت و در این چهار بازی تنها به یک پیروزی رسید. والیبال ایران مقابل ژاپن میزبان با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد. در بازی دوم، ایران مقابل لهستان با نتیجه نزدیک ۳ بر۲ بازی را واگذار کرد، در بازی سود ۳ بر ۱ چین را شکست داد و در در چهارمین و آخرین بازی خود در هفته نخست لیگ ملت‌ها، بازی را با نتیجه ۳ بر صفر مقابل اسلوونی واگذار کرد.

اسامی تیم ایران در  هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۳:

سید محمد موسوی (کاپیتان)، مهدی جلوه، محمد ولی‌زاده، محمد طاهر وادی، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد، علی حاجی‌پور، محمدرضا حضرت‌پور، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، پوریا حسین خانزاده، شهروز همایونفرمنش، میثم صالحی بازیکنان اعزامی به هلند برای حضور در هفته دوم لیگ ملت‌ها هستند.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در هفته دوم تصمیم گرفت که ترکیب خود را تغییر دهد. عطایی در هفته دوم، میثم صالحی را به جای محمد جواد معنوی نژاد جایگزین کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82809