وزیر خارجه عمان در توییتی آزادی 3 تبعه اروپایی در ایران را "نتیجه‌ای مثبت" ارزیابی کرد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  بدر بن حمد البوسعیدی، وزیر خارجه عمان روز جمعه در توییتی در رابطه با آزادی تبعه‌های اروپایی در ایران نوشت:

از دیدن این نتیجه مثبت خوشحال هستم. از ایران، بلژیک و باقی کسانی که کمک کردند تشکر می‌کنیم. ما قدردان روحیه همکاری و حسن نیت هستیم. عمان همانند همیشه با ترغیب به گفت‌وگو و اعتمادسازی به هرگونه کمک‌رسانی ادامه می‌دهد.

سخنگوی دولت بلژیک روز جمعه اعلام کرد که یک شهروند دانمارکی و دو شهروند ایرانی-اتریشی که در ایران زندانی بودند، آزاد شده‌اند.

وی همچنین اعلام کرد که این سه تبعه اروپایی نیز در ازای بازگشت اسدالله اسدی به ایران آزاده شده‌اند.

لکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش نیز با صدور بیانیه‌ای نوشت: از اینکه بالاخره می‌توانیم کامران قادری و مسعود مصاحب را پس از سال‌ها حبس در ایران بازگردانیم، بسیار آسوده‌خاطر شده‌ام.

وی در ادامه گفت: آن‌ها اکنون در راه بازگشت به اتریش بوده و خانواده‌های‌شان مشتاقانه منتظر آن‌ها هستند.

وزیر خارجه اتریش ادامه داد: سال‌ها تلاش‌ دیپلماتیک ما برای آزادی آن‌ها مثمرثمر واقع شده است. می‌خواهم تشکر ویژه‌ای از حاجا لحبیب، همتای بلژیکی و سید بدر البوسعیدی، وزیر خارجه عمان به خاطر حمایت‌های ارزشمندشان داشته باشم. ما همکاری نزدیک، ملاحظه‌کارانه و مطمئن با شرکای‌مان داشتیم. تسلیم‌ناپذیری ما نتیجه داشته است.

وی در انتها گفت: امروز روزی احساسی برای تمامی ما است. من مایلم تا از تیم خود وزارت خارجه و سفارت اتریش در تهران به دلیل تلاش‌های خستگی‌ناپذیرشان تشکر کنم. ما به ویژه برای خانواده های این افراد، خوشحال هستیم. آن‌ها بالاخره می‌توانند در کمال آزادی در کنار همسرها، پدرها و پدربزرگ‌های‌شان باشند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=81984