رئیس مجلس دومای روسیه در واکنش به شورش نیروهای گروه واگنر از آنها خواست مسیر درست را در پیش گرفته و طرف مردم و قوانین روسیه بایستند، در غیر این صورت مرتکب خیانت شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل افتاب یزد ویاچسلاو وولودین، رئیس مجلس دومای روسیه با انتشار پیامی در پیام‌رسان تلگرام نوشت: “جنگجویان واگنر باید انتخاب درست را داشته باشند؛ اینکه در طرف مردم و قوانین روسیه باشند، از امنیت و آینده سرزمین مادری دفاع و از دستورات فرماندهی عالی قوا پیروی کنند. هر کاری غیر از این به منزله خیانت خواهد بود.”

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام رده بالای پارلمان روسیه تصریح کرد: “ما با دشمن خارجی مشترکی رویارو هستیم که از ایدئولوژی نازیسم حمایت می‌کند، شهرهای روسیه را از بین می‌برد و امنیت کشور ما را تهدید می‌کند. در این وضعیت ضروری است که حتی بیشتر از قبل متحد شویم و هر کاری را برای پیروز شدن انجام دهیم.”

وولودین گفت: “تاریخ روسیه نشان داده است که چالشها و تهدیدات خارجی جامعه ما را متحد کرده است. ما همراه با یکدیگر می‌توانیم بر مشکلات فایق آییم.”

به گفته وولودین، نمایندگان مجلس دومای روسیه که نماینده منافع شهروندان فدراسیون روسیه هستند، حامی تقویت نیروهای ارتش روسیه بوده و از ولادیمیر پوتین، فرماندهای عالی کل قوا حمایت می‌کنند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=83008