رییس ستاد کل نیروهای مسلح در رأس یک هیئت بلندپایه نظامی به منظور ارتقا و توسعه همکاری‌های مشترک دفاعی و نظامی با عمان وارد این کشور شد.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به همراه هیئت عالی‌رتبه نظامی ساعتی پیش وارد مسقط شد و مورد استقبال رسمی دریاسالار ستاد عبدالله بن خمیس الرئیسی رئیس ستاد نیروهای مسلح سلطنت عمان، علی نجفی سفیر جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مقامات نظامی این کشور قرار گرفت.

سرلشکر باقری در ابتدا ضمن خرسندی از دعوت همتای خود دریاسالارستاد عبدالله بن خمیس الرئیسی به کشور عمان، گفت: سال های طولانی و بعد از چند دوره د رفت و آمدهای گروه‌های دوستی در دو کشور، فرصتی شد که در این سطح این سفر صورت بگیرد تا همکاری های نیروهای مسلح دو کشور را مورد بحث قرار خواهیم داد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود: قطعا این سفر در جهت توسعه همکاری ها و پیشبرد صلح و دوستی در منطقه تاثیرات بسزایی خواهد داشت. در این سفر با فرماندهان نیروهای مسلح و سایر مقامات سیاسی کشور عمان ملاقات خواهم داشت.

سرلشکر باقری با تاکید براینکه همکاری های دوجانبه بین دو نیروی مسلح ایران و عمان مورد بحث قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: مسائل منطقه و راه های توسعه صلح و همکاری و امنیت و آرامش در منطقه از دیگر محورهای مورد گفت وگو قرار خواهد بود.

بر اساس این گزارش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، رییس ستاد کل نیروهای مسلح را در این سفر همراهی می کند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=80192