پنتاگون از سفر «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا به سرزمین‌های اشغالی طی هفته آتی خبر داد.

به گزارش گه بین الملل آفتاب یزد  در حالی که عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در جنوب غزه به بن‌بست رسیده است، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا برای دیدار با مقام‌های صهیونیست راهی تل‌آویو می‌شود.

پنتاگون بامداد شنبه خبر داد آستین در سفر هفته آتی به منطقه، به سرزمین‌های اشغالی، قطر و بحرین می‌رود و از ناو «یواس‌اس جرالد فورد» در دریای مدیترانه نیز بازدید می‌کند.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، آستین همچنین دستور داد در میانه جنگ در غزه، ناو جرالد فورد برای چند هفته دیگر در دریای مدیترانه باقی بماند. این برای سومین بار است که استقرار این ناو هواپیمابر در منطقه تمدید می‌شود.

آمریکا از آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، این ناو هواپیمابر به همراه ناوگروه آن را برای اعلام حمایت از تل‌آویو در مدیترانه مستقر کرده است.

وزارت دفاع آمریکا  خبر داد آستین در فلسطین اشغالی با مقام‌های رژیم صهیونیستی درباره »گام‌های بعدی در جنگ پس از توقف نهایی عملیات نظامی در غزه» گفت‌وگو خواهد کرد.

پنتاگون در ادامه و با اشاره به نقش قطر در تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی گفت: قطر نقش اساسی را در کمک به ارتباط با حماس که به توافق برای آزادی تعدادی از گروگان‌ها منجر شد، ایفا کرد.

این برای دومین بار است که آستین در ۲ ماه گذشته راهی منطقه غرب آسیا می‌شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90974