وزیر راه و شهرسازی گفت: بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مسکن در نهضت ملی مسکن در حال ساخت است.

به گزارش گروه اجتماعی  آفتاب یزد  مهرداد بذرپاش در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه نهضت ملی مسکن هفته آینده آمار دقیق را اعلام می کنم  اما امروز عدد ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار را رد کرده ایم که در مراحل مختلف ساخت هستند. ما تا می توانیم زمین و امکانات را در اختیار مردم قرار می دهیم. ۶۰۰ هزار زمین روستایی به خود مردم واگذار شده است. تا خرداد سال آینده به عدد یک میلیون زمین می رسیم.

وی ادامه داد: فردا بیش از ۵۲۰۰ مسکن مهر در پردیس به بهره برداری می رسد و این مسیر باز هم ادامه خواهد داشت تا پایان دولت متقاضی مسکن مهری باقی نماند.

وزیر راه درباره امکان افزایش قیمت بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما در روزهای اخیر، گفت: یکی از تقاضای شبکه حمل و نقل، افزایش قیمت بلیت است ولی  تا الان هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بلیت گرفته نشده و هر تصمیمی هم موکول به سال آینده طبق روال معمول خواهد بود.

بذرپاش در پایان با اشاره به اینکه امسال بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر راه روستایی ساخته‌ایم که نسبت به سال قبل رشد ۲۰ دردصدی داشته ایم، تصریح کرد: سالن جدید ترمینال فرودگاه مشهد افتتاح می شود و ظرفیت اسمی آن از ۷ میلیون نفراسمی به ۱۰ میلیون افزایش می یابد البته ظرفیت واقعی بیش از این است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93396