وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه «تمام هم و غم ما این است که پروژه ورزشگاه جدید تهران در چند فاز به مرحله بهره برداری برسد»، تاکید کرد: تلاش ما این است که بتوانیم مرحله اول را تا پیش از پایان دولت سیزدهم به مرحله بهره برداری برسانیم.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان  در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره تاسیس شهرکی مدال آوران گفت: دولت با کلیات پیشنهاد وزارت ورزش در خصوص تاسیس شهرک مدال با کلیات آن موافقت کرده و قرار است که وزارت ورزش زمین این مجموعه را تامین کند و وزارت راه و شهرسازی نیز کار ساخت و ساز آن را انجام دهد؛ مقدمات کار فراهم شده و موضوع در کمیسیون‌های تخصصی دولت در حال پیگیری است تا انشاءالله بتئوانیم در یک دوره ۴ ساله خدمات را به مدال آوران عالی‌مان داشته باشیم. همچنین آیین نامه ارائه این خدمات نیز توسط دولت تدوین خواهد شد.

وی همچنین درباره ساخت ورزشگاه جدید تهران با بیان اینکه «ساخت ورزشگاه یکی از پروژه‌های بزرگ کشور است که اصلاً در تاریخ ورزش کشور وجود نداشته و به عنوان یک ابرپروژه تعریف شده است»، اظهار کرد: زمانی که این پروژه به مرحله بهره برداری برسد، تمام رشته‌های ورزشی می‌توانند از ظرفیت این ورزشگاه استفاده و مسابقات بین‌المللی خود را در این مجموعه بین‌المللی ورزشی برگزار کنند.

وزیر ورزش با تاکید بر اینکه وزرشگاه جدید تهران یکی از پروژه‌های اساسی دولت است، به ارائه توضیحاتی درباره سازوکار پرداخت هزینه ساخت این ورزشگاه به پیمانکاران چینی پرداخت و تاکید کرد: تصویب شده که از محل تهاتر نفت این پروژه اجرا شود و اتفاقا نیز یکی از محاسن این پروژه آن است که بدون هیچ گونه دغدغه‌ای منابع مالی آن تامین شده است و انشاءالله بعد از مراحل مربوط به طراحی و مشاوره، کار ساخت آن آغاز می‌شود.

هاشمی درباره زمان بهره برداری از ورزشگاه جدید تهران عنوان کرد: مرحله اول، انعقاد قرارداد مشاوره برای طراحی و مطالعات پروژه است و در مرحله بعد پیمانکار اجرایی مشخص می‌شود؛ تمام هم و غم ما این است که این پروژه در چند فاز به مرحله بهره برداری برسد؛ تلاش ما این است که بتوانیم مرحله اول را تا پیش از پایان دولت سیزدهم به مرحله بهره برداری برسانیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره طرح نگرانی‌هایی در خصوص قرار گرفتن محل احداث ورزشگاه جدید تهران روی گسل گفت: هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد چراکه پیش از اجرای هر پروژه‌ای به ویژه پروژه‌های بزرگ، حتماً مخاطرات زمین شناسی مورد توجه است و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وزیر ورزش همچنین با بیان اینکه «کلان این پروژه با پیمانکاران چینی است اما از ظرفیت پیمانکاران داخلی نیز استفاده خواهیم کرد»، اظهار کرد: شرکت‌های چینی در زمینه ساخت ورزشگاه در دنیا سرآمد هستند و بیش از ۷۰ درصد پروژه‌های ورزشی دنیا توسط آنها ساخته می‌شود؛ این شرکتی هم که الان بحثش مطرح است، بیش از ۸۰ پروژه ورزشی در دنیا ساخته است که از جمله آنها می‌توان به پروژه‌های ورزشی المپیکی و جام جهانی اشاره کرد اما یکی از شروط ما در ساخت ورزشگاه تهران این است که از ظرفیت تمام پیمانکاران داخلی استفاده شود و اینها به هم متصل می‌شوند؛ در این زمینه صحبت شده استا  تا از ظرفیت نیروی انسانی و پیمانکاران داخلی استفاده شود.

هاشمی در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری درباره اعتراض باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به رای صادر شده از سوی فدراسیون فوتبال در خصوص عدم رعایت سقف بودجه، با تاکید بر اینکه فدراسیون فوتبال این موضوع را بررسی می‌کند و ما وارد جزئیات آن نمی‌شویم، گفت: دغدغه و نگرانی‌ای بابت این موضوع وجود ندارد؛ فدراسیون متولی فوتبال کشور است و باید مر قانون را انجام دهد؛ هیچ فرقی میان این باشگاه و آن باشگاه وجود ندارد.

وی درباره وضعیت چمن ورزشگاه آزادی نیز تاکید کرد: چمن ورزشگاه آزادی مشکلی ندارد و مسابقه دربی نیز در این زمین با کیفیت خوبی برگزار شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91394