ولادیمیر پوتین گفت، اوکراین که صرفا ابزاری در دستان غرب است تا علیه روسیه جنگ کند، «دشمن نیست» اما متحدان غربی که از کی‌یف حمایت می‌کنند، «دشمنان واقعی روسیه» هستند.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه که در یک بیمارستان نظامی در مسکو سخنرانی و با مجروحان جنگی ارتش کشورش ملاقات کرد، گفت: غرب جمعی که به اوکراین کمک می‌کند تا علیه روسیه جنگ کند، دشمنان واقعی ما هستند تا خود اوکراین.

طبق گزارش راشا تودی، رئیس‌جمهور روسیه افزود: مسئله این نیست که آنها به دشمن ما کمک می‌کنند، بلکه مسئله این است که آنها دشمن ما هستند. آنها مشکلات خود را با دستان اوکراین حل‌وفصل می‌کنند و همه ماجرا این است.

پوتین، «دشمنان واقعی روسیه» را نام برد/ «حملات به اوکراین افزایش می‌یابد»

ولادیمیر پوتین در ادامه خاطرنشان کرد: درگیری روسیه و اوکراین توسط غربی‌ها ایجاد شده و آنها به دنبال شکست راهبردی روسیه بوده‌اند. با این حال، غرب جمعی نتوانسته اهدافش را عملی کند. آنهایی که دیروز می‌خواستند روسیه را به طور راهبردی شکست دهند، اکنون به دنبال واژگانی هستند تا سریعا به این درگیری خاتمه دهند.

وی تاکید کرد: ما هم می‌خواهیم به این درگیری هر چه سریع‌تر خاتمه دهیم اما فقط به روش خودمان. ما هیچ تمایلی نداریم که تا ابد بجنگیم اما از طرفی هم مواضع خود را رها نخواهیم کرد.

رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد: وضعیت میدان نبرد در حال تغییر است. علی‌رغم کمک‌هایی که کی‌یف از غرب دریافت کرده است، به طور کلی روسیه توانسته به طور موثری با غرب مقابله کند. شما احتمالا مشاهده می‌کنید که آنها به تدریج در میدان نبرد سرافکنده می‌شوند و وضعیت در میدان نبرد در حال تغییر است. این مورد درحالی رخ می‌دهد که کل به اصطلاح غرب متمدن علیه ما مبارزه می‌کند.

طبق آخرین برآوردهای روسیه، بیش از ۳۸۰ هزار سرباز اوکراینی در جریان درگیری کشته یا زخمی شده‌اند. اوکراین همچنین متحمل خسارات مواد سنگین شده و تخمین زده می‌شود که ۱۴ هزار تانک و سایر خودروهای زرهی در جریان این جنگ نابود شده‌اند.

ولادیمیر پوتین هم‌چنین ضمن آنکه حمله اوکراین به شهر بلگورود روسیه را «حمله‌ای تروریستی» خواند، تصریح کرد: اگرچه روسیه می‌تواند چنین کاری انجام دهد و کی‌یف یا هر شهر دیگر را بمباران کند، اما نمی‌خواهد اقدامات اوکراین را به طور مشابهی تلافی کند. در عوض، روسیه به هدف قرار دادن دارایی‌ها و زیرساخت‌های نظامی اوکراین ادامه خواهد داد و احتمالا تعداد چنین حملاتی افزایش خواهد یافت. اقدامات تروریستی مقامات اوکراینی بی پاسخ نخواهد ماند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91576