دبیرکل سازمان ملل به پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب صلح و دفاع که در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد، پیام فرستاد.

به گزارش گزاش گروه بین الملل آفتاب یزد آنتونیو گوترش در پیامش به پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب صلح و دفاع که توسط پاشا تبریزیان نماینده دفتر اطلاع رسانی سازمان ملل در تهران قرائت شد، نوشت:

ما امسال روز جهانی صلح را در حالی گرامی می‌داریم که همزمان مردم سیاره ما در بحران به سر می‌برند.

درگیری‌هایی که تعداد بی‌سابقی از مردم را از خانه‌هایشان رانده است. آتش سوزی‌های مرگبار، سیل‌های شدید و گرمایش زمین، فقر، نابرابری و بی‌عدالتی، بی‌اعتمادی، تفرقه و تعصب موضوع امسال یادآوری می‌کند که صلح فرایندی خودکار نیست و خود به خود به دست نمی آید.

صلح نتیجه اقدامات عملی است اقدام برای پیشرفت سریع‌تر به سوی آرمان‌های توسعه پایدار و اطمینان از اینکه هیچکس فراموش نخواهد شد اقدام برای پایان دادن به این جنگی که با سیاره‌مان و منابع طبیعی آن می‌کنیم. اقدام برای حمایت از حقوق بشر و کرامت انسانی به خصوص که اکنون هفتاد و پنجمین سالگرد اعلامیه جهانی حقوق بشر را جشن می‌گیریم. اقدام برای استفاده از ابزارهای همیشه کارآمد دیپلماسی و گفتگو و همکاری برای کاهش اختلاف و پایان دادن به مناقشات.

اقدام برای میلیون‌ها نفری که در میان پیامدهای هولناک جنگ زندگی می‌کنند. صلح تنها یک چشم انداز باشکوه برای بشریت نیست بلکه صلح یک فراخوان برای اقدام است بیایید متعهد شویم که صلح را برای همه می‌سازیم و پیش می‌بریم و حفظ می‌کنیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=87593