رئیس سازمان صداوسیما و معاون سیما در پیام‌هایی جداگانه درگذشت بیتا فرهی، بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون کشورمان را تسلیت گفتند.

به گزارش گروه فرهنگی آفتاب یزد به نقل از روابط عمومی صداوسیما، متن پیام تسلیت پیمان جبلی، رئیس صداوسیما در پی درگذشت این هنرمند فقید بدین شرح است:

«درگذشت بازیگر ارزشمند کشورمان، سرکار خانم بیتا فرهی، فقدانی تلخ است. مخاطبان رسانه ملی این شب ها در حال تماشای هنرنمایی آن مرحومه در سریال سرزمین مادری بودند که چگونه با ظرافت و هنرمندی نقش اقدس الملوک بهادری را جان بخشیده بود. بی شک نقش آفرینی‌های درخشان او به خصوص در نقش های آذر دخت سریال ولایت عشق و مهشید فیلم هامون در خاطرات مان به یادگار مانده است. این واقعه را به خانواده، دوستان و علاقه مندان به هنر نمایش تسلیت گفته و برای آن مرحومه، غفران و رحمت واسعه از درگاه الهی مسألت می‌کنم.»

همچنین محسن برمهانی، معاون سیما در پیامی جداگانه درگذشت بیتا فرهی را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت معاون سیما به شرح زیر است:

درگذشت هنرمند پیشکسوت عرصه بازیگری ، مرحومه بیتا فرهی موجب تاثر و اندوه جامعه هنری کشورمان شد. هنرمندی خوش نام، توانا و بی ادعا که نقش آفرینی‌هایش از خاطره‌ها فراموش نخواهد شد.

نقش آفرینی زنده یاد فرهی در سریال هایی همچون «ولایت عشق»، «طلسم شدگان»، «هامون» و «سرزمین مادری» که هم اکنون در حال پخش از رسانه ملی است همواره در یادها و خاطرها خواهد ماند.

اینجانب درگذشت این هنرمند فقید را حضور خانواده محترم ایشان، خانواده رسانه ملی، جامعه هنری و مردم همیشه قدردان کشورمان تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان از خداوند متعال طلب صبر و برای آن مرحومه، رحمت و غفران الهی مسئلت دارم.بیتائلت دارم.»

به گزارش ایسنا، بیتا فرهی، هنرمند پیشکسوت کشورمان شنبه، ۴ آذر ماه در سن ۶۵ سالگی به علت عارضه قلبی و ریوی دارفانی را وداع گفت.

وی در فیلم هایی مانند «هامون»، «اعتراض»، «کیمیا» و «بانو» و سریال هایی مثل «ولایت عشق»، «طلسم شدگان»  و «سرزمین مادری» بازی کرده بود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89874