رئیس جمهور با بیان اینکه امروز تحت حمایت برخی کشورهای غربی، مسلمان و مسیحی و مسجد و کلیسا در غزه در کنار یکدیگر مورد تعدی و تجاوز رژیم جنایتکار صهیونیستی قرار گرفته است، تاکید کرد: جا دارد که در ابتدای سال نوی میلادی همه مسیحیان و همه ملت‌ها و وجدان‌های بیدار عالم توقف جنایات هولناک علیه مردم مظلوم این منطقه را مطالبه کنند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر امروز یکشنبه هیات دولت ضمن تشکر صمیمانه از استقبال گرم و باشکوه مردم استان گلستان به ویژه شهرستان مرزی مراوه‌تپه از کاروان دولت مردمی، پیگیری‌ها و تلاش‌های استاندار، نماینده محترم ولی فقیه در استان و سایر مدیران استانی نسبت به اجرای مصوبات سفر اول دولت به این استان را شایسته تقدیر دانست و گفت: این استقبال گرم مردم عزیز استان گلستان از دولت، مسئولیت دولتمردان در کسوت خدمتگزاری به این مردم را سنگین‌تر می‌کند.

رئیس جمهور همچنین با تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) به هموطنان مسیحی و همه موحدان حق‌جوی جهان، اجرای عدالت و مبارزه با ظلم را از آموزه‌های این پیامبر بزرگ الهی عنوان کرد و افزود: امروز برخی کشورهای مدعی پیروی از حضرت مسیح (ع) حامی رژیم صهیونیستی در ظلم، جنایت، کودک‌کشی و تعدی به حقوق حقه ملت مظلوم فلسطین هستند، حال آنکه این پیامبر الهی منادی عدالت و مبارزه با ظلم بوده است.

رئیسی با بیان اینکه امروز تحت حمایت برخی کشورهای غربی، مسلمان و مسیحی و مسجد و کلیسا در غزه در کنار یکدیگر مورد تعدی و تجاوز رژیم جنایتکار صهیونیستی قرار گرفته است، تاکید کرد: جا دارد که در ابتدای سال نوی میلادی همه مسیحیان و همه ملت‌ها و وجدان‌های بیدار عالم بیزاری خود از ظلم و جنایت و نسل‌کشی در غزه را فریاد بزنند و توقف جنایات هولناک علیه مردم مظلوم این منطقه را مطالبه کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تاکید بر اهتمام هر چه بیشتر در حوزه ارتقای علم‌آموزی در تمامی مقاطع تحصیلی، اقدام به‌هنگام مدیران آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور در پاسخ به ابهامات و شبهات مطرح شده در این حوزه و توجیه افکارعمومی را در جهت حفظ و صیانت از اعتماد عمومی مهم و ضروری دانست و گفت: اخبار نادرست علاوه بر افکار عمومی حتی ذهن خواص و تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران کشور را مسئله‌دار می‌کند که این خود دلیل اهمیت تبیین فوری مسائل است.

پیش از سخنان رئیس جمهور، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از افتتاح نخستین خط تولید سی‌تی‌اسکن پیشرفته در کشور با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: در حال حاضر قرارداد همکاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت بهداشت برای تحویل ۳۵ عدد دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته منعقد شده است. خط تولید این شرکت فناور توان ساخت سالانه ۲۵۰ عدد دستگاه سی‌تی اسکن پیشرفته با صرفه‌جویی ارزی ۱۷ میلیون دلاری را دارد.

دهقانی فیروزآبادی همچنین با اعلام آغاز صادرات دستگاه ونتیلاتور تنفسی توربوفن به کشورهای اروپایی گفت‌: به همت متخصصان شرکت‌های دانش‌بنیان، نیاز ضروری کشور به این دستگاه در زمان کرونا مرتفع شد و هم اکنون علاوه بر پیوستن ایران به جمع صادرکنندگان آن، برای صادرات ۵۰۰ دستگاه قرارداد منعقد و ۲۰۰ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی برای کشور به دست آمده است.

همچنین منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در گزارشی به افزایش ۴ برابری حقوق سربازان از ابتدای آغاز به کار دولت اشاره کرد و گفت: از ابتدای دولت تا به امروز حقوق سربازان با افزایش ۴ برابری از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91253