کاخ سفید گفته، آمریکا پیش بینی می‌کند که حملات موشکی و پهپادی از سوی روسیه علیه اوکراین افزایش می‌یابد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با نزدیک شدن فصل زمستان، ما شاهد افزایش حملات موشکی و پهپادی از سوی روسیه علیه زیرساخت‌های مدنی در اوکراین هستیم.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، کربی با اشاره به دیدار امروز (سه‌شنبه) بین جو بایدن و ولودیمیر زلنسکی، روسای جمهوری آمریکا و اوکراین گفت، سفر زلنسکی فرصتی برای بایدن است تا درباره اوضاع در جبهه جنگ اوکراین بیشتر مطلع شود. همچنین شانسی برای بایدن خواهد بود تا بار دیگر بر حمایت مداوم آمریکا به ویژه در این برهه سخت به اوکراین تاکید کند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد، ایالات متحده انتظار دارد که حملات روسیه ادامه داشته باشد به ویژه علیه زیرساخت‌های انرژی اوکراین و نیروهای روسی به حملات خود در سمت شرق نیز علیه اوکراینی‌ها ادامه خواهند داد.

نشست امروز در میانه مذاکرات در جریان بین دموکرات‌ها و جمهوری خواهان بر سر درخواست تامین کمک‌های مالی به رژیم صهیونیستی و اوکراین انجام می‌شود.

جان کربی همچنین ادامه داد، بایدن به روشن کردن ادعای خود در مورد اینکه چرا بودجه اضافی برای اوکراین و رژیم صهیونیستی برای منافع امنیت ملی آمریکا در حال حاضر حیاتی است، ادامه خواهد داد و خواستار سازش برای هدف دستیابی به این مساله درباره امنیت ملی خواهد شد.

سفر امروز زلنسکی به آمریکا سومین سفر وی به این کشور از زمان حمله روسیه در فوریه گذشته میلادی است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90866