چین اعلام کرد که آتش‌بس در نوار غزه محاصره شده، همچنان یک «اولویت مطلق» است.

به گزارش گروه بین الملل افتاب یزد  مائو نینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین درباره قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که خواستار اقدام فوری برای افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه است، گفت: «این قطعنامه مطابق با استانداردهای بین‌المللی نیست و شکاف‌هایی را شناسایی کرده است که باید پر شوند.»

وی ادامه می‌دهد: «با توجه‌ به وضعیت اضطراری میدانی در فلسطین، چین به این قطعنامه رأی مثبت داد. ضرورت دستیابی به آتش‌بس در محاصره مهم است باتوجه‌به اینکه این یک اولویت مطلق است.»

به گزارش آناتولی، نینگ توضیح می‌دهد: «ما امیدواریم که این تصمیم به طور مؤثر اجرا شود، کمک‌های بشردوستانه بیشتری در اسرع‌وقت به غزه برسند و مکانیسم نظارتی برای این منظور ایجاد شود.»

این مقام چینی همچنین تأکید کرد که کشورش «به همکاری با همه طرف‌ها برای توقف فوری درگیری‌ها در غزه و اجرای راه‌حل دو دولتی ادامه خواهد داد.»

شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن خواستار اقدامات فوری برای اجازه ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه و ایجاد شرایط لازم برای آتش‌بس بین اسرائیل و مقاومت فلسطین شد.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» انجام داد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر (دهم آذر) بار دیگر ازسرگرفته شد.

وزارت بهداشت غزه عصر دوشنبه و در هشتادمین روز جنگ اعلام کرد که شمار شهدا به ۲۰ هزار و ۶۷۴ تن رسیده است.

این وزارتخانه همچنین آخرین آمار مجروحان تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را ۵۴ هزار و ۵۳۶ تن اعلام کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91333