پیشکسوت فوتبال می‌گوید: امسال بهترین و رویایی‌ترین تیم را در جام ملت‌ها داریم و اگر قهرمان نشویم دیگر امکان قهرمانی در جام ملت‌ها را نخواهیم داشت.

به گزارش گروه ورزش عصر قانون مرتضی کرمانی مقدم  در ارزیابی از عملکرد تیم ملی ایران برابر فلسطین در جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: همیشه در اولین بازی به خاطر هماهنگی نبودن بازیکنان با مشکل مواجه می‌شدیم اما در این بازی گل زودهنگام به تیم کمک کرد که با آرامش و بدون دغدغه بازی را دنبال کند. در حالی که بازیکنان فلسطین استرس زیادی داشتند و بازی خوبی را به نمایش نگذاشتند.

او گفت: این ۳ دیدار قبل از مرحله حذفی فرصت خوبی است تا قلعه‌نویی با محک و ارزیابی بازیکنان خود بتواند ۱۱ بازیکن اصلی‌اش را برای آن مرحله انتخاب کند. قلعه‌نویی برای این که بتواند شناخت بهتری نسبت به بازیکنان پیدا کند در مرحله مقدماتی در هر بازی تغییراتی را اعمال خواهد کرد تا بهترین بازیکنان خود را برای حذفی شناسایی کند که البته کار درستی است.

این پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: این ۳ بازی حکم بازی تدارکاتی را برای تیم‌ملی دارد و کمک می‌کند که بازیکنان با تمام قدرت، خود را برای مرحله حذفی آماده کنند. در این مرحله (مرحله حذفی) جای هیچ گونه اشتباه و خطا وجود ندارد و با کوچکترین اشتباه جام ملت‌ها را از دست خواهیم داد.

کرمانی مقدم با بیان این که ایران بهترین و قویترین تیم در این دوره از بازی‌های جام ملت‌ها است، گفت: با توجه به مهره‌های خوبی که داریم اگر این دوره قهرمان نشویم با توجه به سرمایه‌گذاری و رشد خوب تیم‌های ژاپن، کره و عربستان دیگر امکان قهرمانی در جام ملت‌ها را نخواهیم داشت و با مشکل مواجه می‌شویم.

او همچنین درباره بازی بعدی تیم ملی برابر هنگ‌کنگ اظهار کرد: بازیکنان هنگ‌کنگ سرعتی هستند اما فکر نمی‌کنم برابر این تیم دچار مشکل شویم. تیم ما در مرحله مقدماتی با تیم‌های خوبی همگروه است و بازی به بازی قلعه‌نویی می‌تواند ارزیابی درستی نسبت به عملکرد بازیکنان داشته باشد. ضمن این که چون تیم ملی بازی دوستانه زیادی نداشته، این ۳ دیدار به تیم ملی کمک می‌کند که بازیکنان در کنار هم به هماهنگی لازم برسند تا در مرحله حذفی بهترین عملکرد را داشته باشیم. این دوره به اعتقاد من شانس زیادی برای قهرمانی داریم.

کرمانی مقدم در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ملی در پستی دچار ضعف است، توضیح داد: در بازی برابر فلسطین تیم به هیچ وجه از نظر موقعیت‌سازی مشکل نداشت و در خط دفاع تحت فشار نبود و بازی راحتی را به نمایش گذاشت. در حال حاضر تیم ملی فوق العاده است و در هر پست ۲ بازیکن خوب داریم که کار را برای قلعه‌نویی از نظر ارنج سخت می‌کند. در این دوره رویایی‌ترین تیم را داریم و باید قهرمان شویم.

وی در پایان گفت: تلاش قلعه‌نویی بر این است که با ارزیابی و محک بازیکنان در این ۳ دیدار تاثیرگذارترین مهره‌ها را برای مرحله حذفی انتخاب کند. بنابراین هر گونه اشتباه در گزینش بازیکنان شرایط سختی را برای تیم ملی در حذفی رقم خواهد زد و شانس قهرمانی در جام ملت‌ها را برای همیشه از دست خواهیم داد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=92205