سخنگوی کرملین تاکید کرد نیروهای اوکراینی در نتیجه تحولات اخیر میادین جنگ در این کشور هراسی فزاینده پیدا کرده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد  «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین امروز (یکشنبه) در مصاحبه‌ای بیان کرد نیروهای دشمن در جبهه جنگ اوکراین به وحشتی فزاینده گرفتار شده‌اند و همزمان روسیه باید به پشتیبانی از روند فعلی عملیات نظامی خود در اوکراین ادامه دهد.

به نوشته «خبرگزاری تاس»، پسکوف در مصاحبه با برنامه تلویزیونی «مسکو.کرملین.پوتین» که قسمت‌هایی از آن در کانال تلگرامی «پاول زاروبین» مجری مشهور روسی انتشار یافت، گفت: «در خط مقدم و در سمت اوکراینی‌ها وحشت در حال افزایش است.»

پسکوف تاکید کرد: «طبق اطلاعات دست اولی که وجود دارند، وحشت در سمت دشمن رو به فزونی است. حالا برای ما بسیار مهم است که این روند را حفظ کنیم. این بسیار حائز اهمیت است که متوقف نشویم و به اجرای ماموریت‌های عملیات نظامی ویژه در اوکراین ادامه دهیم.»

ارتش روسیه در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) دست به اجرای «عملیات نظامی ویژه» در اوکراین زد و هدف از این عملیات را غیرنظامی و نازی‌زدایی کردن این کشور اعلام کرد.

روسیه در حالی این عملیات را به اجرا گذشت که مقام‌های روسی گفتند برای مسکو چاره دیگری جز مقابله با سیاست‌های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو نمانده بود.

سخنگوی کرملین روز شنبه نیز گفت با وجود آنکه مدتی پس از شروع «عملیات نظامی ویژه» روسیه در اوکراین مراحل اولیه امضای توافق میان مسکو و کی‌یف طی شد، لندن مانع آن شد.

پسکوف در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا مسکو پس از نشست صلح استانبول در ۲۰۲۲ خواسته‌های جدیدی از اوکراین داشت، گفت: «به‌خوبی می‌دانیم که مراحل اولیه امضای توافق طی شده بود. همچنین همه به‌خوبی می‌دانند چه چیزی باعث شد اوکراینی‌ها به مذاکره ادامه نداده و توافق نهایی را امضا نکنند. به گفته نمایندگان اوکراین که در مذاکرات حضور داشتند، این اتفاق در نتیجه فشار مستقیم لندن افتاد.»

https://aftabyazdonline.ir/?p=94914