به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد  «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا خطاب به خبرنگاران در واشنگتن گفت: «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا و «ریشی سوناک» نخست‌وزیر بریتانیا درباره آنچه در دریای سرخ می‌گذرد و نیازی برای تداوم رویکرد چندگانه بین‌المللی نسبت به مختل کردن ظرفیت‌های حوثی‌ها (انصارالله) گفت‌وگو و رایزنی کردند.

خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا خبر داد: بایدن و سوناک همچنین روی مساله کاهش تلفات غیرنظامیان غزه، افزایش کمک‌های بشردوستانه به این باریکه و همچنین نیاز مبرم برای ارسال کمک‌ها به اوکراین متمرکز شدند.

سخنگوی داونینگ استریت نیز بیان کرد: نخست‌وزیر بریتانیا و رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا با راه‌حل ۲ دولتی که شرایط ثبات و صلح را برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها فراهم می‌سازد، توافق کرده و تاکید کردند که این مساله از پیش مهم‌تر است.

انگلیس که از «حق اسرائیل برای دفاع در برابر حماس» حمایت کرده، خواستار «آتش‌بس پایدار» برای آزادی اسرای صهیونیست است.

علاوه بر این، دفتر نخست وزیر انگلیس ضمن تاکید مجدد بر حمایت این کشور از راهکار تشکیل ۲ دولت با هدف پایان دادن به درگیری میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، اعلام کرد مخالفت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تشکیل کشور فلسطین مستقل در آینده «ناامید کننده» است.

سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس تصریح کرد: واضح است که راه طولانی تا زمان دستیابی به امنیت دائمی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و اسرائیل وجود دارد، اما ما تا زمانی که لازم باشد به حمایت دیرینه خود از راه‌حل ۲ دولتی ادامه خواهیم داد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=92450