رئیس مجلس در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس مجلس ملی الجزایر از آمادگی مجلس ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح روسای مجالس کشورهای اسلامی برای بررسی راهکارهای عملی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین خبر داد.

به گزارش  گروه سیاسی آفتاب یزد  محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنج‌شنبه در تماس تلفنی با «ابراهیم بوغالی» رئیس مجلس ملی الجزایر درباره آخرین تحولات و جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی در غزه گفت‌ و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این تماس تلفنی از مواضع و نقش الجزایر در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و تلاش‌های پارلمان این کشور در حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی کرد.

قالیباف با اشاره به ادامه روند رفتار خشونت آمیز رژیم صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین، به ویژه زنان و کودکان مظلوم غزه یادآور شد: مجلس شورای اسلامی ایران برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح روسای مجالس کشورهای اسلامی جهت بررسی راه‌کارهای عملی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، آمادگی کامل دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در گفت و گوی قبلی با جنابعالی به عنوان رئیس فعلی اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، قرار بود این نشست زودتر از این موعد برگزار شود که به دلایلی به تعویق افتاد.

وی تصریح کرد: مجامع بین­ المللی و بسیاری از کشورها محکومیت قاطع خود از این حملات وحشیانه را اعلام داشته ­اند و حتی در نشست اخیر شورای امنیت خواستار آتش بس فوری شدند، اما آمریکا ضمن حمایت از این جنایات، آن را وتو کرد و ما باید به عنوان کشورهای اسلامی به‌طور خاص خواهان اقدام عملی کشورها برای جلوگیری از اینگونه اعمال غیرانسانی باشیم.

ابراهیم بوغالی رئیس مجلس ملی الجزایر نیز ضمن تقدیر از مواضع قاطع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمان‌های فلسطین گفت: با وجود آنکه در این جنگ، خون بیگناهان زیادی ریخته شد، بیمارستان ها، کلیساها، مساجد و منازل زیادی تخریب شدند، اما باعث گردید تا آرمان فلسطین به جایگاه سزاوار خودش باز گردد.

رئیس مجلس ملی الجزایر با اشاره به روند عادی سازی برخی از کشورهای عربی تا قبل از این جنگ، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از کشورهای عربی و مسلمان با وجود آنکه نسبت به جنایات این رژیم کودک­‌کش آگاه بودند اما تلاش داشتند که رابطه خود را با این رژیم به گونه دیگری رقم بزنند و آرمان فلسطین را به فراموشی بسپارند، اما اکنون شاهد این هستیم که حتی کشورهای اروپایی و خیلی از کشورهای آمریکای لاتین ضمن محکوم کردن رفتار غیرانسانی رژیم صهیونیستی، حتی واردات کالای اسرائیلی را ممنوع کرده اند و این یکی دیگر از جنبه های مثبت مقاومت مردم غزه است.

وی افزود: رفتار آمریکا نیز قابل پیش بینی بوده و همیشه از جنایات رژیم صهیونیستی دفاع کرده است اما مردم آن با جدیت با این رفتار غیرانسانی مخالف بوده و آنرا محکوم می نمایند و خواستار توقف نسل کشی مردم مظلوم غزه هستند.

بوغالی در پایان ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در تهران، بر لزوم همکاری جدی­‌تر کشورهای اسلامی جهت جلوگیری از ادامه حملات وحشیانه به مردم بی دفاع غزه و ارائه راهکارهای عملی جهت تعیین تکلیف رفتارهای غیرانسانی این رژیم جنایتکار در محافل بین ­المللی تاکید کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90932