نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی که که ارتش اسرائیل در باتلاق غزه گیر کرده، حالا سه پیش‌شرط را برای «برقراری صلح» با فلسطینیان مطرح کرده است.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد در حالی که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با وجود حملات دیوانه‌وار ارتش این رژیم به غزه و پس از گذشت نزدیک به سه ماه از آغاز جنگ با مقاومت فلسطین، نتوانسته به  اهداف مورد نظر خود در این باریکه دست یابد، سه پیش‌شرط را برای آنچه «برقراری صلح با فلسطین» خواند، تعیین کرد.

نتانیاهو شامگاه دوشنبه و طی یاداداشتی در روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» نوشت: «حماس باید نابود، غزه باید غیرنظامی و جامعه فلسطینی باید از افکار افراطی عاری شود. این‌ها سه پیش‌شرط برای صلح بین اسرائیل و همسایگان فلسطینی‌ آن‌ها در غزه است».

نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس، حماس را «نیروی نیابتی مهم ایران» خواند و بار دیگر بر «نابودی» آن تاکید کرد؛ هدفی که صهیونیست‌ها در ۸۰ روز گذشته به دنبال آن بوده‌اند و با وجود حملات گسترده به غزه، رسانه‌ها و محافل غرب می‌گویند حماس توانایی‌های عملیاتی خود را حفظ کرده است.

نتانیاهو در ادامه ادعا کرد آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و بسیاری دیگر از کشورها از قصد رژیم صهیونیستی برای نابودی حماس حمایت می‌کنند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده «برای رسیدن به این هدف، توانایی‌های نظامی حماس باید از هم‌پاشیده شود و حاکمیت سیاسی آن بر غزه پایان یابد».

هفته گذشته بود که شبکه سی‌ان‌ان به نقل از جامعه اطلاعاتی آمریکا نوشته بود، نفوذ حماس پس از عملیات «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر حتی به فراتر از غزه در کرانه باختری اشغالی رفته است.

نتانیاهو در ادامه مقاله خود مدعی شد در هدف خود برای نابودی حماس، «اسرائیل با پیروی کامل از قوانین بین‌المللی به اقدام خود ادامه می‌دهد و تمام تلاش خود برای کاهش تلفات غیرنظامیان به‌کار بسته است».

این در حالی است که حملات رژیم صهیونیستی علیه غره، باعث شهادت بیش از ۲۰ هزار غیرنظامی شده که اغلب آن‌ها کودکان و زنان هستند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در توضیح پیش‌شرط دوم خود یعنی «غیرنظامی شدن غزه» نوشت: «اسرائیل باید مطمئن شود که از قلمرو (غزه) هرگز به‌عنوان پایگاهی برای حمله استفاده نخواهد».

نتانیاهو در ادامه نوشت: «نیاز است یک منطقه امنیتی موقت در پیرامون غزه و یک مکانیسم بازرسی در مرز غزه با مصر که خواسته‌های امنیتی اسرائیل را برآورده و از قاچاق سلاح به این منطقه جلوگیری کند، ایجاد شود».

او نوشت انتظار داشتن از اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین غزه را غیرنظامی کند «خوش خیالی» است چراکه رام‌الله «تروریسم را در کرانه باختری باختری تامین مالی می‌کند و آن را می‌ستاید و همچنین به کودکان فلسطینی می‌آموزد که به دنبال نابودی اسرائیل باشند».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین در «غیرنظامی‌کردن قلمرو تحت کنترل خود شکست خورده است» نوشت: «در آینده نه‌چندان دور، اسرائیل باید مسئولیت اصلی امنیتی غزه را بر عهده بگیرد».

نتانیاهو که ریاست افراطی‌ترین کابینه رژیم صهیونیستی را به دست گرفته است، مردم فلسطین را به داشت افکار افراطی متهم کرد و درباره سومین پیش‌شرط خود برای صلح با فلسطینیان نوشت: «غزه باید از افکار افراطی عاری شود».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد «نمونه‌های غیرافراطی‌شدن موفق در آلمان و ژاپن و پس از پیروزی متفقین در جنگ جهانی دوم به وقوع پیوست و حالا این ۲ کشور متحدان بزرگ آمریکا هستند که صلح، ثبات و رفاه را در اروپا و آسیا ترویج می‌دهند».

نتانیاهو که در ۸۰ روز گذشته تنها کشتار و ویرانی در غزه به باور آورده، در پایان یادداشت خود مدعی شد «وقتی حماس نابود شود، غزه غیرنظامی می‌شود و جامعه فلسطین شروع به روند عاری‌شدن از افکار افراطی می‌کند و غزه هم می‌تواند بازسازی شود».

https://aftabyazdonline.ir/?p=91327