وزیر بهداشت از انجام ۵۶ هزار و ۱۱۷ ماموریت در قالب طرح «سلامت نوروزی» خبر داد و گفت: ۱۰ هزار و ۶۰۰ ماموریت اورژانس کشور مربوط به حوادث ترافیکی و جاده‌ای بوده است که با توصیه و اطلاع رسانی در رسانه‌ها می‌توان میزان آن‌ها را کاهش داد.

به گزارش گروه اجتماعی آفتاب یزد  دکتر بهرام عین اللهی _وزیر بهداشت_ در جلسه بازدید از اورژانس تهران اظهار کرد: ما برای استقبال تعطیلات و خدمت به مردم از ۲۴ اسفند تا به امروز بازرسی از اماکن تجمعی را آغاز کرده‌ایم که تا ۲۵ فروردین نیز ادامه خواهد داشت. تا به امروز همکاران ما در قالب  طرح « سلامت نوروزی» ۵۶ هزار و ۱۱۷ ماموریت داشتند که از این مقدار حدود ۱۰ هزار ۶۰۰ ماموریت، ترافیکی ومربوط به حوادث جاده‌ای بودند.

وی افزود: برای کاهش این حوادث باید توصیه‌های مناسبی از طریق رسانه‌ها ارائه شود. اینکه رسانه‌ها سبک زندگی مردم از قبیل نوع تغذیه، استراحت، نوع استراحت و… را در مواقع تعطیلات و مسافرت اطلاع‌رسانی کنند و آموزش دهند ارزشمند است. ما اورژانس کشور را دانشگاه می‌دانیم و اطلاعاتی که در اینجا به دست می‌آید بسیار ارزشمند است و ان‌شاءالله به زودی مرکز تحقیقات اورژانس کشور تاسیس خواهد شد. این اطلاعات و مرکز تحقیقات و توسعه‌ای که در اورژانس کشور مستقر خواهد شد می‌تواند بسیار به ما کمک کند و انتظار ما فقط در حد مقاله نیست و اقدامات عملیاتی نیز نیاز است و توقع داریم که عملکردها سرعت بیشتری داشته باشد.

وزیر بهداشت با تاکید بر ایجاد رابطه قوی با مردم گفت: مردم ما در طول تاریخ و به‌ویژه بعد از انقلاب نشان دادند که بسیار فهیم و همکار هستند همانگونه که در پویش ملی سلامت ۴۶ میلیون نفر شرکت کردند. مردم بسیار خوب هستند و ما مدیران باید ارتباط قوی‌تری با مردم برقرار کنیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93531