منابعی در ارتش رژیم صهیونیستی گفتند که تهاجم زمینی به نوار غزه در روزهای آینده به شیوه‌ای هوشمندانه و غافلگیرکننده از سر گرفته می‌شود. این در حالی است که اشغالگران امروز، شنبه به حملات در غزه ادامه می‌دهند.

به گزارش گروه بیین الملل افتاب یزد وزارت بهداشت غزه گزارش داد که از زمان از سرگیری درگیری‌ها، ۱۸۴ فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه شهید و حداقل ۵۸۹ فلسطینی زخمی شده‌اند.

رویترز گزارش داد که با پایان آتش‌بس بیش از ۲۰ خانه آسیب دیده‌است.

در دومین روز پس از پایان آتش‌بس هفت روزه که نیروهای صهیونیست حملات خود را به ویژه در مرکز و جنوب نوار غزه تشدید کردند.

طبق گفته این خبرنگار، یک جوان در پی هدف قرار گرفتن در یکی حملات در شرق خان یونس در اطراف مدارسی که پناهجویان در آنجا پناه گرفته‌اند، شهید شد.

قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی نیز غرب شهر دیر البلح در مرکز غزه و ساحل خان یونس را گلوله‌باران کردند.

به گفته منابع المیادین، تانک‌های اسرائیلی نیز مناطق شرقی را همزمان با حملات هوایی هدف قرار دادند. کمربند آتش در محله الفیاض تا مناطق شمال شرقی شهرک القراره در خان یونس ایجاد شد.

دفتر رسانه‌ای وزارت داخلی در غزه اعلام کرد که از بامداد امروز، حملات شدید نیروهای رژیم صهیونیستی به مناطق شرقی استان خان یونس آغاز شد و توپخانه‌های اشغالگران نیز به شدت منطقه القراره در شمال شرق خان یونس را گلوله‌باران و جنگنده‌های اشغالگران نیز کمربندهای آتش را در محله فیاض، الغوافیر، منطقه المطاحن و خیابان العبادین تا مناطق شمال شرقی شهر القراره در خان یونس ایجاد کردند. خبرنگار الجزیره هم گزارش داد، در حملات صهیونیست‌ها در مناطقی در شرق خان یونس در جنوب غزه یک تن شهید و تعدادی زخمی شدند.

این خبرنگار همچنین گفت، در حملات شبانه صهیونیست‌ها به شرق خان یونس و جبالیا کمربندهای آتش ایجاد شد.

همچنین بر اساس گزارش خبرنگار روسیا الیوم، در حومه محور الشیخ رضوان و خیابان العیون درگیری شدیدی بین رزمندگان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی رخ داد.

در همین حال، هواپیماهای رژیم صهیونیستی خانه‌ خانواده الآغا در غرب شهر خان یونس را بمباران کردند.

این خبرنگار خاطرنشان کرد: همچنین خانه خانواده العبادله در مرکز القراره، روبروی مسجد الصحابه، در شمال شرقی خان یونس هدف قرار گرفت که پس از هدف قرار دادن این خانه، تعدادی مجروح شدند.

خبرنگار الجزیره همچنین اعلام کرد، در حملات شدید رژیم صهیونیستی به دیرالبلح در مرکز نوار غزه و خان ​​یونس (جنوب) دست کم هفت فلسطینی به شهادت رسیدند.

اشغالگران ۳ مسجد در خان یونس را به طور کامل ویران کردند

هواپیماهای اشغالگر سه مسجد در خان یونس را به طور کامل ویران کردند.

این در حالی است که منابع گفتند که از صبح جمعه تاکنون بیش از ۲۰۰ هدف در رفح، الشجاعیه، الزیتون، جبالیا و بیت حانون مورد هدف قرار گرفته که از جمله آنها منازل رهبران گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس بوده‌است.

گردان‌های ابوعلی مصطفی: کیسوفیم را هدف حملات موشکی قرار دادیم

گردان‌های ابوعلی مصطفی در پاسخ به جنایات اشغالگران علیه مردم فلسطین از بمباران شهرک «کیسوفیم» با رگبار موشکی خبر داد.

احتمال خلع سلاح تعدادی از نیروهای ذخیره ارتش اشغالگر

این منابع افزودند که انتظار دارند با خلع سلاح تعدادی از نیروهای ذخیره، از تعداد نیروهای ذخیره کاسته شود، زیرا آنها پیش‌بینی می‌کنند که جنگ برای مدت طولانی ادامه یابد و این نیروها طی مراحلی وارد جنگ شوند.

این منابع ادامه دادند، انتظار می‌رود نیروهای ذخیره در شمال اسرائیل با هدف کاهش بار اقتصادی رژیم صهیونیستی خلع سلاح شوند.

این منابع خاطرنشان کردند: اظهارات گروگان‌ها که منتشر شده به جمع‌آوری داده‌های اطلاعاتی در نوار غزه کمک می‌کند و این اطلاعات با سایر اطلاعات با هدف استفاده از آن در جنگ بررسی می‌شوند. این در حالی است که منابع ارتش اشغالگر گفته‌اند که برخی از شهادت اسیران سابق نادرست است.

به گفته ارتش اشغالگر، در حال حاضر ۱۳۷ اسیر صهیونیست از جمله ۱۷ زن در نوار غزه هستند. ۱۱۳ اسیر از جمله ۲۴ خارجی که در جریان تبادل اسرا که از جمعه گذشته تا دیروز در نوار غزه به سر می‌بردند، آزاد شده‌اند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90233