معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه در حاشیه اجلاس کنوانسیون بازنگری با همتای عراقی خود درباره موضوعات دو جانبه و بین المللی از جمله مباحث کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی گفت و گو کرد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد  رضا نجفی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه در حاشیه نخستین روز برگزاری پنجمین کنفرانس بازنگری کنوانسیون سلاح های شیمیایی که هم اکنون در لاهه در حال برگزاری است، با البرزنجی معاون امور حقوقی و چندجانبه وزارت امور خارجه عراق دیدار و در خصوص موضوعات مشترک دوجانبه و بین المللی از جمله مباحث کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی گفت و گو کرد.

نجفی همچنین با رییس هیات فدراسیون روسیه در کنفرانس بازنگری، معاون وزیر صنعت و تجارت این کشور به طور جداگانه ملاقات و در خصوص تقویت و ارتقای روابط و همکاری های دوجانبه و بین المللی و همچنین موضوعات و مسایل مرتبط با کنوانسیون و سازمان منع سلاح های شیمیایی دیدار و گفت و گو کرد.

بررسی موضوعات دو جانبه در دیدار معاون حقوقی وزارت خارجه با همتای عراقی خود

کنفرانس بازنگری هر پنج سال یکبار با هدف بررسی و ارزیابی اجرای مفاد کنوانسیون برگزار می شود. پنجمین کنفرانس بازنگری از ٢۵ لغایت ٢٩ اردیبهشت ١۴٠٢ در مقر سازمان در لاهه در حال برگزاری است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=80623