وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص به کارگیری نیروهای بومی در صنایع گفت: در هر زمینه‌ای اگر توسعه‌ای رخ دهد، برای مردم بومی انجام می‌شود به جز در خصوص برخی نیروهای خاص که امکان تامین از استان امکان‌پذیر یا اقتصادی نباشد، عمدتاً باید تمرکز بر به کارگیری نیروهای بومی و محلی باشد زیرا این موضوع اقتصادی‌تر است و جزو اهداف ما است.

 به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد عباس علی‌آبادی امروز (۱۸ اسفندماه) در حاشیه افتتاح پروژه فولاد زمزم ۳ در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: در کشور ما در این زمینه سرمایه‌گذاری گسترده‌ای کرده‌ایم و جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در تولید فولاد هستیم و خوزستان یکی از مهم‌ترین ارکان تولید فولاد در کشور است.

وی افزود: نزدیکی و دسترسی خوزستان به دریا امکان توسعه این کار را بهتر کرده است. پروژه‌ای که امروز افتتاح شده است طرح توسعه تولید آهن اسفنجی است که یکی از گلوگاه‌های صنعت فولاد محسوب می‌شود. امیدواریم توسعه این بخش در پایین دست انجام شود زیرا هم زیست محیطی‌تر و دانش‌بنیان‌تر است و هم ارزش‌آفرینی بیشتری دارد.

وزیر صمت گفت: یکی از دلایل اصلی توسعه صنعت فولاد در خوزستان دسترسی به منابع انرژی است اما نه تنها در این صنعت بلکه باید در همه صنایع اولویت را به بهره‌وری دهیم. تمام توسعه‌ها از طریق آب‌های غیرمتعارف که بازچرخانی و آب‌های لب شور و متکی به دریا هستند، پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص به کارگیری نیروهای بومی در صنایع بیان کرد: اساساً نه تنها در زمینه فولاد و در هر زمینه‌ای اگر توسعه‌ای رخ دهد، برای مردم بومی انجام می‌شود به جز در خصوص برخی نیروهای خاص که امکان تامین از استان امکان‌پذیر یا اقتصادی نباشد، عمدتاً باید تمرکز بر به کارگیری نیروهای بومی و محلی باشد زیرا این موضوع اقتصادی‌تر و جزو اهداف ما است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93257