سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت واشنگتن «روابط رو به رشد و نگران‌کننده دفاعی» ایران و روسیه را دنبال می‌کند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا این اظهارات را همزمان با سفر «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به روسیه که قرار است امروز (پنجشنبه) به دعوت رسمی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، در راس یک هیأت عالی‌رتبه سیاسی-اقتصادی انجام شود و همچنین مسئله پایان تحریم تسلیحاتی ایران، عنوان کرد.

او طی یک جلسه توجیهی در حضور خبرنگاران با اشاره به روابط دفاعی ایران و روسیه گفت: ما این روابط نگران‌کننده و رو به رشد را زیر نظر داریم.

جان کربی همچنین در قسمت دیگری از صحبت‌هایش ادعا کرد که سفر ولادیمیر پوتین به امارات متحده عربی «موضوع اصلی» گفت‌وگوها در پنتاگون نخواهد بود.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با اشاره به پیشنهاد کاخ سفید مبنی بر کمک‌های اضطراری به اوکراین تصریح کرد: اگر کنگره از بودجه اضطراری برای اوکراین حمایت نکند، تاثیر آن بر متحدان آمریکا درخصوص حمایت از اوکراین فاجعه‌آمیز خواهد بود و این یک پیشکشی برای ولادیمیر پوتین می‌باشد. ما نمی‌توانیم شاهد شکست اوکراین در این جنگ باشیم.

طبق گزارش پایگاه خبری هیل، پیشنهاد کاخ سفید برای تامین کمکی به ارزش ۶۰ میلیارد دلار برای اوکراین در مجلس سنا با شکست مواجه شد و نتوانست ۶۰ رای مورد نیاز را برای تصویب کسب کند.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین امروز در مسکو با همتای ایرانی خود در مورد پروژه‌های حمل‌ونقل، انرژی و اقتصادی مشترک گفت‌وگو خواهد کرد.

همچنین قرار است دو طرف در مورد تعدادی از مسائل مبرم بین‌المللی و منطقه‌ای از جمله وضعیت کنونی نوار غزه رایزنی کنند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90557