سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات امروز کشور این است که پزشکان متخصص داخلی به دلیل پول‌ساز بودن رشته‌های زیبایی به این حوزه گرایش پیدا کرده‌اند.

به گزارش گروه سیاسی عصر قانون محسن زنگنه در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی ماده‌ای از لایحه‌ برنامه هفتم توسعه که به افزایش ظرفیت در تمامی رشته‌های تخصصی پزشکی بر می‌گشت، بیان کرد: یکی از مشکلات کشور این است که امروز پزشکان متخصص داخلی به سمت رشته‌های زیبایی گرایش پیدا کرده‌اند چرا که پول دارد، اگر اکنون ما افزایش ظرفیت در تمامی رشته‌های تخصصی پزشکی را لحاظ کنیم دولت مکلف می‌شود سالانه در همه رشته‌ها ۱۲ درصد ظرفیت را افزایش دهد که این امر غیرمنطقی است.

وی در ادامه اظهار کرد: به عنوان مثال در حوزه مغز و اعصاب به ازای هر ۱۰ هزار نفر شاید یک پزشک لازم باشد اما در حوزه داخلی به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۱۰ پزشک لازم باشد. مطمئن باشید اگر در همه رشته‌ها دولت مکلف به افزایش ظرفیت باشد، رشته‌های تخصصی زیبایی قطعا خیلی بیشتر رشد خواهند کرد. همان طور که امروز در یک شهرستان پنج کلینیک زیبایی وجود دارد اما یک کلینیک تخصصی اطفال دیده نمی‌شود.

در نهایت نمایندگان دولت را مکلف کردند سالانه در تمامی رشته‌های تخصصی ظرفیت تربیت نیروی انسانی گروه پزشکی را ۱۲ درصد افزایش دهد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89267