مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در سخنانی جنایات فجیع رژیم صهیونیستی در بیمارستان «الشفا» غزه را محکوم کرد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد «تدروس آدهانوم گبریسوس» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت بر مخالفت شدید این سازمان با اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی علیه بیمارستان‌های نوار غزه تاکید کرد.

طبق گزارش خبرگزاری سما، رئیس سازمان جهانی بهداشت در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» (توییتر سابق) نوشت: اسرائیل نباید از بیمارستان‌های غزه به عنوان میدان جنگ استفاده کند.

وی همچنین بر ضرورت حفاظت از بیمارستان‌های غزه در مقابل حملات تاکید کرد.

رژیم صهیونیستی در حالی پس از حدود دو هفته به محاصره بیمارستان «الشفا» خاتمه داده که در زمان محاصره، فجایع غیر قابل جبرانی بر جای گذاشته است.

پس از خروج ارتش رژیم صهیونیستی از این بیمارستان، پیکر صدها شهید در این بیمارستان و اطراف آن کشف شد.

ارتش این رژیم در چند ماه گذشته هم با متهم کردن حماس به استفاده از بیمارستان الشفا به عنوان مقر فرماندهی خود، چندین بار به بیمارستان حمله کرد. ادعایی که نه تنها حماس آن‌ها را رد کرد، بلکه صهیونیست‌ها هم هیچ نشانه‌ای از مقر بودن این بیمارستان پیدا نکردند.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شد و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورد.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت ساکنان نوار غزه به‌ویژه دو استان غزه و استان شمالی در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93924