رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به رییس مجلس روسیه، حمله تروریستی در نزدیکی مسکو را محکوم کرد.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد  متن پیام محمدباقر قالیباف رییس مجلس به رئیس دومای دولتی مجلس فدرال فدراسیون روسیه به شرح زیر است.

 

«جناب آقای ویاچسلاو والودین

رئیس محترم دومای دولتی مجلس فدرال فدراسیون روسیه

عالی‌جناب؛

با کمال تأسف و تألم، از وقوع حادثه تروریستی در شهر مسکو  و جان باختن و مجروح شدن جمع کثیری از شهروندان‌تان مطلع شدم.

اینجانب ضمن محکومیت شدید این جنایت هولناک، مراتب تأثر و همدردی عمیق خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را به جناب‌عالی و نمایندگان محترم دومای دولتی، دولت و مردم روسیه اعلام می دارم.

همانگونه که استحضار دارید ریشه کنی تمامی اشکال تروریسم، نیازمند تلاش جمعی جامعه بین المللی و همکاری همه کشورها برای مبارزه جدی با تروریسم به عنوان راهبردی مؤثر در تحقق صلح جهانی است.

جمهوری اسلامی ایران ضمن همبستگی با دولت و ملت روسیه، آمادگی کامل خود را برای همکاری با همه کشورهای مستقل در رسیدن به راه حل جامع برای مبارزه با این پدیده شوم، اعلام می دارد. با اغتنام از فرصت، برای جناب‌عالی، خانواده های قربانیان و بازماندگان این حادثه ناگوار، از درگاه خداوند منان، صبر و آرامش و برای همه مجروحان، شفای عاجل مسئلت می‌نمایم.»

به گزارش ایسنا، جمعه سه فرد مسلح پس از تیراندازی به سمت حاضران در کنسرت، نارنجک و بمب آتش‌زا پرتاب و باعث آتش‌سوزی در محل کنسرت شدند.

به گزارش اسپوتنیک، افراد مسلح با لباس شبه‌نظامی به طبقه همکف تالار کروکوس مسکو حمله کردند و با سلاح‌های خودکار تیراندازی کردند.

 

سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که در این حادثه، ۴۰ نفر کشته‌شده و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93651