وزیر کشور با تاکید بر این‌که باید هرکاری که می توانیم برای انعکاس حماسه بزرگ اربعین در دنیا انجام دهیم، گفت: رسانه‌های غربی تلاش در بایکوت کردن این اتفاق نادر دارند.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی امروز در جلسه ستاد مرکزی اربعین با قدردانی از دستگاه‌های مختلف در برگزاری راهپیمایی اربعین، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها، استانداران و شهرداری‌ها مجدانه پای کار آمدند و با تمام ظرفیت‌های خود در میدان بودند.

وی در ادامه با اشاره به نقش مردم در برپایی موکب‌ها، افزود: نظر دولت این است که هرچقدر ممکن است خود مردم فعالیت داشته باشند و دولت بستر این فعالیت را فراهم کند.

وحیدی با بیان این‌که «از گزارش‌ها و پیشنهاداتی که در این جلسه ارائه شد، استفاده خواهیم کرد»، گفت: ما برگزاری جلسات هماهنگی اربعین ۱۴۰۳ را بلافاصله آغاز می‌کنیم. سال گذشته قرار بر این بود که شهرک‌های مرزی زیارتی شکل بگیرد که امیدواریم بتوانیم آن را برای سال آینده عملیاتی کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه در ایام اربعین بالای ۸۵ درصد از حمل‌ونقل‌ها با استفاده از خودروی شخصی انجام شد، افزود: به همین دلیل توسعه پارکینگ‌ها با کمک بخش خصوصی انجام شد. البته باید برای توسعه حمل‌ونقل عمومی از همین حالا برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به صدور مجوز واردات اتوبوس گفت: به دلیل اینکه این مجوز دیر صادر شد، نتوانستیم به خوبی از آن استفاده کنیم و بخش کوچکی از آن استفاده شد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه سامانه سماح نقش مهمی در ساماندهی مردمی دارد، ادامه داد: در اربعین ۱۴۰۲ تلاش بر این بود که این ساماندهی دقیق‌تر انجام شود. بخشی از آن انجام شد اما نیاز دارد که کار بیشتری روی آن صورت گیرد. این ساماندهی می‌تواند سیستم‌های ما و طرف عراقی را آماده‌تر کند.

وحیدی ضمن قدردانی از وزیر کشور عراق ، تصریح کرد: آقای الشمیری انصافا پای کار بود و مرتبا برای هماهنگی به مرز تردد داشت. از وزارت امور خارجه درخواست می شود که مراتب قدردانی ما را به دولت عراق برساند.

وی تاکید کرد: برای کاهش حوادث رانندگی در عراق هم باید برنامه‌ریزی کنیم. این بحث جزو موضوعاتی است که باید در دستور کار ما قرار بگیرد. باید هرکاری که می توانیم برای انعکاس این حماسه بزرگ در دنیا انجام دهیم. رسانه‌های غربی تلاش در بایکوت کردن این اتفاق نادر و بدیع دارند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=87601