وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ضمن تشریح برنامه‌هایش پر حوزه جوانان به خصوص ازدواج آن‌ها گفت: قائل به کار و عمل جهادی در سایه برنامه محوری و نگاه علمی هستم.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  کیومرث هاشمی در جلسه علنی امروز و در دفاع از برنامه های خود برای تصدی وزارت ورزش و جوانان گفت: قائل به کار و عمل جهادی در سایه برنامه محوری و نگاه علمی هستم؛ اکنون زمان کار بی وقفه و با شتاب مناسب در ریل صحیح و هدفمند است.

وی با اشاره به سابقه ۳۰ ساله اش در سطوح مختلف مدیریتی ورزش گفت: این شناخت عمیقی از ساختارهای حوزه ورزش و همراهی پیشکسوتان، نخبگان و جوانان و مدیران خودم انقلابی می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن به برنامه‌ها و اهداف تعیین شده برسد.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با بیان این‌که شناخت مساله نیمی از راه‌حل مساله است، گفت: به نمایندگان این اطمینان را می‌دهم که بیشتر از قبل شناخت، انگیزه و اراده برای رسیدن به ایران اسلامی توام با پیشرفت در حوزه ورزش و جوانان را داشته باشیم.

هاشمی با اشاره به برنامه‌هایش در حوزه جوانان اظهار کرد: جوانان به تعبیر رهبری نعمت خدا برای دلسوزان نظام هستند با توجه به فرمایش رهبری و بیانیه گام دوم این انقلاب مرهون اعتماد به جوانان بود. اکنون هم قطار انقلاب با جهاد و همت در سایه اعتماد به جوانان و با قدرت حرکت می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که باید هم‌افزایی بین دستگاه‌ها برای توجه به جوانان و رفع مشکلات آنها وجود داشته باشد، تصریح کرد: چالش‌های حوزه جوانان یک بعدی نیست و یک مساله فرابخشی و چند بعدی است که رفع آن نیازمند درک صحیح و دقیق از نیازهای جوانان و اجرای به هنگام طرح‌های قانونی است. نمی‌توان تنها با مصوبات بدون ضمانت اجرایی و بدون مشارکت و همراهی و جوانان در مشکلات فائق آمد.

به گفته وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان تشکیل شورای عالی جوانان با حضور رئیس جمهور برگزاری جلسات ستادهای ملی و استانی، ساماندهی امور جوانان، پیگیری و اجرای مصوبات شوراها و ستادها توسط وزارت ورزش و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در بالاترین سطح حداقل انتظار در حوزه جوانان وزارتخانه است.

هاشمی خطاب به نمایندگان تصریح کرد: اطمینان می‌دهم این وزارتخانه در اجرای همه وظایف مسئولیت پذیر باشد. انتظار حداکثری نیز ایجاد رضایت قلبی در جوانان است.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ارتقاء هویت دینی، انقلابی و ملی جوانان را از جمله برنامه‌هایش برشمرد و گفت: دشمنان و معاندان تهاجمی علیه ارزش‌ها و دستاوردها راه انداخته و به دنبال تزریق ناامیدی هستند. قطعا همکاری منسجم دستگاه‌ها در جهت ساخت و نهادینه‌سازی هویت دینی و انقلابی مهم است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به سرمایه‌های اجتماعی و بهره‌گیری از سامانه‌های سمن جوانان و تشکل‌های دانش آموزی و دانشجویی گفت که باید از الگوهای اجتماعی و فعالیت جوانان و نوآوری آنها حمایت کرد و سازمان‌های مردم نهاد جوانان با محوریت دانش افزایی و ارتقاء مهارت، توانمند شود.

هاشمی همچنین بر لزوم اتخاذ سیاست‌های حمایتی برای اشتغال جوانان و تطبیق نیازهای بازار با مهارت جوانان تاکید کرد و گفت که با برنامه‌محوری می‌توان از دبیرستان تا دانشگاه به سمتی رفت که مشکل اشتغال جوانان رفع شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=87554