وحیدی با بیان اینکه دشمنان برای کاهش مشارکت طراحی های زیادی انجام داده اند، گفت: آنها هویت جوانان را نشانه گرفته‌اند و از توطئه های مختلف حتی اقدامات تروریستی برای زدودن آرامش در جامعه استفاده می کنند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد به نقل از وزارت کشور، احمد وحیدی در دیدار جمعی از مدیران مسئول روزنامه های اصلاح طلب، بر فعال‌تر شدن گفت‌وگو با احزاب و حوزه های دیگر تاکید کرد و افزود: به نشست و گفت وگو با همه گروه هایی که در چارچوب قانون فعالیت می کنند، اعتقاد دارم و باعث می شود خط کشی‌های غیرواقعی که سم مهلکی برای کشور است، عقب رانده شود.

وحیدی درباره انتخابات و قانون جدید نیز اظهار کرد: وزارت کشور با توجه به قانون جدید و فرصت کم، توانست زمینه اجرایی شدن آن را فراهم سازد و تلاش کردیم همه تفکرها و سلایق در انتخابات ثبت نام کنند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما هم علاقمند بودیم تا حد امکان احراز صلاحیت‌ها افزایش یابد و برای این کار تلاش شد که البته بی نتیجه هم نبود. ما به داوطلبان احراز صلاحیت نشده، توصیه کردیم که از فرصت اعتراض در مرحله بعدی استفاده کنند. از این رو، تلاش ما در مرحله پیش ثبت نام و ثبت نام قطعی این بود که حداکثر افراد، احراز صلاحیت شوند، مگر آنهایی که واقعا براساس مواد قانونی مشکل داشته باشند.

وی با اشاره به توالی دولت‌های پس از انقلاب اسلامی و همچنین حضور نمایندگان با سلایق مختلف سیاسی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در همه دوره ها انتخابات به سلامت برگزار شده است و این واقعیات باید به مردم منعکس شود.

وزیر کشور مسیر پیشرفت و تعالی کشور را برای همه احزاب و گروه های سیاسی مهم دانست و اظهار کرد: ممکن است در برخی شیوه ها اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، اما همه به اعتلا و سربلندی ایران اعتقاد داریم.

وزیر کشور بر تشریح دستاوردهای انقلاب برای جوانان تاکید کرد و یادآور شد: به نظر من دولت سیزدهم در ۲ سال فعالیت خود، کارنامه خوبی از خود برجای گذاشته است.

وحیدی با تاکید بر امیدآفرینی در جامعه ادامه داد: بخشی از این کار برعهده رسانه ها و جریان های سیاسی، به عنوان حلقه های واسط جامعه است.

وی با بیان اینکه انتخابات نقطه عضوگیری احزاب است، اظهار کرد: انتخابات، مشارکت، امنیت و وحدت ملی مربوط به یک دولت نیست و همه در آن سهیم هستند.

وزیر کشور، منفعت ملی را پیشرفت کشور دانست و با بیان اینکه مردم باید با حفظ عزت، رفاه بیشتری داشته باشند، گفت: وظیفه ملی، دینی، انقلابی ما این است که مردم را به مشارکت دعوت کنیم.

وحیدی با بیان اینکه دشمنان برای کاهش مشارکت طراحی های زیادی انجام داده اند، گفت: آنها هویت جوانان را نشانه گرفته‌اند و از توطئه های مختلف حتی اقدامات تروریستی برای زدودن آرامش در جامعه استفاده می کنند.

مدیران مسئول و سردبیران چندین رسانه کشور نیز در این دیدار نقطه نظرات خود را درباره مسائل مرتبط با حضور مردم در انتخابات پیش رو – مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری – مطرح کردند.

رهنمودهای انتخاباتی رهبر معظم انقلاب، ضرورت طرح ایده های جدید از سوی نامزدها و نیز برگزار کنندگان انتخابات، تاثیر مسائل اقتصادی، تحولات امنیتی، اجتماعی و بین المللی، مساله رد صلاحیت ها، بررسی موانع و راهکارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات و امیدآفرینی … از جمله موارد مطرح شده از سوی مدیران رسانه ها بود.

تکرار این جلسات، دیدارها و تبادل اخبار و اطلاعات برای ایجاد امید و انگیزه، تقویت روند نشاط اجتماعی و امیدوار کردن مردم، پرهیز از نفرت‌افکنی در جامعه از دیگر مواردی بود که مدیران رسانه ای به آنها اشاره کردند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان در ۱۱ اسفند برگزار می شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=92423