وزیر خارجه اتریش گفت به‌رغم آنکه بسیاری از شرکت‌های خارجی به دلیل جنگ اوکراین، اعلام کرده بودند که از روسیه خارج می‌شوند، اما همچنان اکثر این شرکت‌ها در روسیه به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب دیزد  «الکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش روز جمعه در وین طی یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا اذعان کرد: «شرکت‌های اتریشی شدیدا در روسیه و اوکراین فعال هستند. هم‌چنین اتریش ششمین سرمایه‌گذار بزرگ در اقتصاد اوکراین است».

طبق گزارش راشا تودی، وزیر خارجه اتریش تاکید کرد: «شرکت‌های اتریشی نیز در روسیه حضور داشته و تا حدی همچنان حضور دارند، همان‌طور که حدود ۹۵ درصد از کل شرکت‌های غربی در روسیه فعالیت می‌کنند. محدودیت‌های بین‌المللی اعمال شده علیه روسیه در مورد حمله این کشور به اوکراین باید کاملا رعایت شوند و هیچ استثنایی هم وجود ندارد».

الکساندر شالنبرگ هم‌چنین از «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه به دلیل استفاده از گاز و غلات به عنوان «اهرم فشار» انتقاد کرد.

او علاوه بر این خاطر نشان کرد که اتریش به کاهش وابستگی خود به گاز عرضه‌شده توسط روسیه ادامه خواهد داد و هدف این است که «تا سال ۲۰۲۷، ۱۰۰ درصد مستقل شود.»

وزیر امور خارجه اتریش در پایان گفت: «برای وین و واشنگتن مهم است تا در بحبوحه درگیری جنگ اوکراین، در کنار یکدیگر بایستند».

https://aftabyazdonline.ir/?p=93470