سخنگوی دولت با اعلام اینکه اولین اساسنامه یک سازمان توسعه برای پارک علم و فناوری پردیس به تصویب رسید اظهارکرد: پارک علم و فناوری پردیس این مجوز را دریافت کرد که بتواند در همه حوزه های مالی، سرمایه گذاری، مشارکت اقتصادی برای تامین مالی برای توسعه این پارک فعالیت اقتصادی تحت یک شرکت مستقل عمل کند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در خبرنگاران گفت: با توجه به برگزاری جلسه فوق العاده دیروز هیات دولت، جلسه امروز هیات وزیران  چهارمین جلسه در  سال ۱۴۰۳ بود که برگزار شد.

وی افزود : در جلسه امروز هیات دولت ،وزرا گزارش‌هایی در خصوص خدماتی که در ایام نوروز به مردم  داشتند در بخش گردشگری، حمل و نقل ریلی، زمینی، هوایی و دریایی و  راه و شهرسازی ارائه کردند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: جا دارد از همه عزیزانی که در ایام نوروز خدمات خود را به مردم ارائه کردند از جمله نیروهای هلال احمر و انتظامی تشکر کنیم.

بهادری جهرمی ادامه داد: مصوبات متعددی در این جلسه هیئت دولت وجود داشت که به طور خاص به چند مورد آنها اشاره می‌کنم. آیین نامه  فعالیت‌های حوزه خدمات عمومی که خدمات به مردم ارائه می‌شود، تصویب شد به گونه ای که  در حوزه‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی و فرهنگی و غیره که  لازم است ساخت و سازهایی در  این حوزه‌ها انجام گیرد، آنان از پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی معاف شدند، تا هزینه تمام شده این ابنیه‌ها کاهش یابد البته به شرط آنکه به صورت دائمی در اختیار این حوزه‌هایی که اشاره کردم، باشند.

وی ادامه داد: امروز اولین اساسنامه یک سازمان توسعه ای برای یک پارک علم و فناوری پردیس به تصویب رسید که بر این اساس پارک علم و فناوری پردیس این مجوز را دریافت کرد که بتواند در همه حوزه های مالی، سرمایه گذاری، مشارکت اقتصادی برای تامین مالی برای توسعه این پارک فعالیت اقتصادی تحت یک شرکت مستقل عمل کند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: سه آیین نامه دیگر در حوزه نخبگان داشتیم. آیین نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادهای برتر در دستگاه های اجرایی اصلاح شد تا حمایت مؤثرتری از این  نخبگان داشته باشیم. دو آیین نامه دیگر در حوزه وزارت کشور و وزارت نفت اصلاح شد و موانع پیش راه آنها برداشته شد. وزارت نفت مکلف شد نسبت به ایجاد و راه اندازی و تکمیل زنجیره ارزش مجتمع های پتروشیمی و پتروپالایشگاهی با بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در داخل کشور اقدام کند یا از طریق صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، سازوکاری برای انواع ضمانت نامه های قراردادی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در حوزه صنعت نفت داشته باشد تا با سرعت بیشتری برای جهش تولید از مجموعه های تولیدی داخلی بویژه مجموعه های دانش بنیان حمایت داشته باشند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93977